Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Sistem audio Skoda Octavia 2
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Skoda
eugen103126
Salut, am si eu o rugaminte la cei care se pricep la sunet. Vreau sa-mi iau o skoda O2 si nu stiu daca merita sistemul din uzina Sound System cu 12 difuzoare care este aproximativ 400E sau de banii acestia pot sa-mi iau ceva mai bun. Din ce am vazut pana acum pe forum, sant prea multe chestii de care trebuie sa se tina cont, si sincer, nu prea am putut sa inteleg cu ce se mananca. Ideea este urmatoarea: ce as putea sa iau de acesti bani pentru o O2 sau sa las Sound System? As fi foarte recunoscator daca as avea parerile cator mai multi cunoscatori.
DORU
Bine ai venit pe forum !

Daca ar fi sa aleg personal, as inclina catre Sound System. Calitatea sunetului la Octi mk2 este mult superioara solutiei de fabrica la Octi mk1.

Iar un argument ar fi si faptul ca sist. sunet nu poate fi furat, fiind incastrat in bord.

Dau acum cuvantul posesorilor de Octi mk2...sau mai precis, sunetului masinii lor. biggrin.gif
_Constantin_
Stii cum se zice ... cea mai buna paine o face brutarul nu zidarul. Eu am auzit sistemul si se aude foarte bine. In plus eu personal nu as lasa nici mecanii de la reprezentanta sa imi desfaca fete de usa decat daca ar fi imperios necesar. Un alt motiv ar fi unitatea de cd/mp3 care banuiesc ca trebuie schimbata, caz in care se strica tot aspectul bordului.

Parerea mea ca admirator la marcii este sa ai incredere in ce ofera fabrica.
F L O R i N
Eu am sistemul cu sase difuzoare si tin sa ti spun ca sunt foarte multumit de sound cu toate ca la inceput pana sa iau masina eram mai sceptic in ce priveste calitatea sunetului dar cand i am dat drumul am ramas placut surprins de cat de bine se aude.Asa ca iti recomand cu incredere sistemul cu 12 boxe si iti garantez ca o sa fii multumit.
eugen103126
Va multumesc pentru raspunsurile promte. Astept in continuare si alte pareri... Sant abia in faza de alegere a optionalelor, asa ca mai am timp. Am citit cam tot forumul despre skoda si sant foarte hotarat sa-mi iau o O2. Daca in privinta celorlalte optionale am decis, am ceva dubii cu sistemul audio. N-as vrea sa dau banii pe ceva ce nu merita. Cam ce putere totala are? Fiind la prima masina, nici nu stiam daca se schimba ceva la bord sau se poate pune aceeasi fatza la orice RCD... Sper sa nu ma injurati ca vorbesc tampenii, dar tocmai din aceasta cauza am decis sa postez aici. Mai bine sa fiu tampit acuma decat sa-mi para rau mai tarziu.
Dupa cum am mai zis, astept si alte pareri.
Centaurus
Salut !

Am acest sistem pe octavia mea si crede-ma ca se aude excelent (nu trebuie sa mai pui ceva dupa - asta daca nu esti genul caruia ii plac nspemii de wati).Am fost sceptic si eu la inceput, dar dupa ce am auzit sunetul m-am declarat incantat (inclusiv cei de la Wizards au spus ca se aude destul de bine pentru ceva care nu este profesional - ei lucreza printre altele cu JL audio).
eugen103126
Va multumesc celor care mi-ati raspuns. Va doresc la toti un Paste fericit!!
DORU
Multumim, asemenea !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.