Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Reglaj culbutori Lada 1200
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Lada
Marius102861
Salut,
Cum se face reglajul la culbutori pt Lada 1200?
Multumesc f mult.
Toate cele bune!
Mariustom
Nu știu cât vei înțelege din poză, dacă reușești s-o mărești vei găsi toate informațiile legate de reglajul culbutorilor la Lada 1200.

Baftă :wave:
Horia49540
salut
gasesti informatii pe www.lada.as.ro

dar pe scurt: reglezi conform schemei din cartea tehnica
daca nu o ai da-mi pm sa ti-o trimit pe mail(schema, ca nu am cartea in format electronic:(((, ca fara schema nu faci nimic...
cu o cheie de 17 desfaci contrapiulita de fixare, cu una de 13 reglezi sa intre lera de 0,15 lejer, apoi strangi contrapiulita de 17 si trebuie sa intre apoilera de 0,15 usor fortat
daca nu nimeresti din prima, nu ste speria, uneori lainceput se intampla sa nimeresti dintr-a cinspea biggrin.gif , caci atunci cand strangi contrapiulita se mai reduce jocul...
important e ca toate supapale sa aiba joc de 0,15 (nu ca la alte masini, care au o cota la admisie si alta la evacuare) si si jocuriel sa fie CAT MAI EGALE la toate supapele, si o sutime de mm conteaza!

si cand reglezi supapele intinde si lantul, scrie tot pe site-ul ala pomenit mai sus
succes

ps - si daca e in stare buna pune-i ulei bun ca se merita beer.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.