Help - Search - Members - Calendar
Full Version: tunning motor 1.6 16V Vectra
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
Alexandru102908
bicycle.gif Va rog a ma ajuta si pe mine! ... am un Opel Vectra 1.6 16V sad.gif ... cred k este cea mai proasta alegere motor mic, caroserie mare, prea mare pt motoru ala. putetzi sa mi spunetzi va rog ce i as putea face sa o urc d la 105 CP macar la un 150 - 160 CP ... multumesc anticipat! bicycle.gif
G e o r g e
schimbi masina ...

fara suparare , dar nu ai cum sa cresti puterea cu 50% la un motor aspirat fara interventii majore
Mariustom
D-le Alexandru, deoarece ați deschis 2 topicuri identice ca subiect (spam), iar acesta nu se află în locul cel mai bun, acest topic se închide.

Pentru informații legate de tuning, vă recomand să citiți mesajele din topicurile care descriu acest "fenomen" din aria Engine (acolo unde ați postat și celălalt mesaj blush.gif ), unul din ele fiind acesta: http://www.masini.ro/forum/viewtopic.php?t=11958

DUPĂ ce ai citit, abia atunci te rog să vii cu întrebări, dacă mai ai neclarități. blink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.