Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Vreau sa fac tunning la o broasca !!
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Tuning > Engine
Alex4
Doresc cam intrun an de acum sami achizitionez o broscutza si sai fac modificari majore. In primul rand sai pun motor de porche de 2.0 l ( stie careva daca se poate pune mai mare sau de care model sa sthiu sigur), jante de 19-20 inch, scaune scoica, geamuri electrice, facuta belea.
Cam 5000 -7000 euro vreau sa bag in ea.
Ma poate ajuta careva cu idei sau daca a mai facut cineva sami dea vreun sfat ??
G e o r g e
eu unul nu. dar ai putea incerca www.vwforum.ro . cu siguranta sunt acolo impatimiti ai air cooled wink.gif
Cristian25181
Salut

Daca vrei un VW poti gasii la mine nu o brosca ci un Karmann ghia cabrio nerestaurat la care mai am si ceva piese de vanzare si te pot ajuta cu sfaturi si cum sa-l faci asa cum zici tu.Si daca vrei sa bagi 5000 euro in el asta inseamna ca il faci cum este cel cupe al meu ,adica tablarie, frane disc, interior, scaune electrice ,geamuri electrice ,sistem de climatizare cu posibilitate aer conditionat, motor cu tuning pe el adica are 95 cai acum inainte sa-i pun set de 2 l si sa-l fac de 125 cai, racire suplimentara la ulei adica radiator de ulei pe fata, o sa-i montez o turbo suflanta de porsche 911 in locul vechiului ventilator de racire al motorului.

Dupa cum vezi se pot face multe pe motorul asta si se poate ajunge cu al la 2300 cc si 200 cai.

Daca te intereseaza cauta-ma.
Cristian
Cristian25181
Si poza ca am uitat s-o pun.Asta este Karman-ul meu cupe
Alex4
Mda. Ia zi tu cat vrei pe el daca il ai de vanzare ?????
Imi place cum arata asa din poza.
Alex4
apropo dami si mie mai multe detaliile despre masina. Este inmatriculata ??
Sau cata rugina are, sau ce bube are ....etc
Cristian25181
Salut
sunama sa vorbim si poate treci sa vezi si Karmannul cabrio.Cel din poza este restaurat de mine si este cupe, nu este de vanzare
Alex4
pe ce sa te sun ??? Trimite mail cu nr tau si o poza cu cel de vanzare. znz@masini.ro
Cristian25181
ma gasesti la 07456646564 Cristian
Alex4
mai dami nr tau de tel ca mi lai dat gresit.
gabriel78444
La banii pe care esti dispus sa ii investesti o sa iasa ceva marfa. Sunt cam trei -patru stiluri de a restaura o Broscuta. Iti pot sta la dizpozitie cu experienta mea. Maximul de cilindrada montata pe Broscuta fara a modifica caroseria e de 3000 cc. Cel mai indicat ar fi o cutie viteze Porsche, nu un motor. Te pot ajuta sa iti aduci un motor nou de afara gata preparat de tuneri europeni. Incearca www.vwclub.ro ori www.clubvw.ro. Gasesti mai multe sfaturi acolo pt a restaura un vw.
Gociu75
inainte de a te apuca de lucru ar fi bine sa te interesezi daca poti sa o inmatriculezi. Sigur iti trebuie omologare individuala, care nu e nici simpla si nici ieftina. Si eu am vrut sa schimb motorul de pe masina, cu unul mai mare, de la acelasi model. Complicat si costisitor, ca acte iti spun. Ar fi bine sa treci pe la RAR sa te interesezi, pt ca de vreo 2 ani s-a schimbat legislatia si nu mai poti pune orice motor vrei tu pe o masina
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.