Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Instalare clima Logan dci
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Dacia > Logan Berlina/MCV/Pick-up
Zsolt102637
Mi-am cumparat anul trecut un Logan dci Preference fara clima. As vrea sa stiu care optiune este mai realista: instalarea pe acesta a unui sistem de clima (se poate? mecanicii de la Dacia mi-au spus ca se poate dar nu merita pt ca este foarte scump) sau sa vand masina si sa-mi cumpar una cu clima preinstalata (am socotit ca 'afacerea' cu vanzarea ma costa cel putin 3000 Euro). Va multumesc pt orice sugestie
Leone
Presupun ca te referi la clima ca si A/C clasic, nu instalatie de climatizare automata, nu? Pt ca nu stiu sa existe asa ceva la Dacia, poate dc o adaptezi tu! Si sincer cred ca iesi mult mai ieftin dc instalezi A/C pe masina ta actuala decat sa o vinzi.....Ultima data cand am intrebat de asa ceva era in urma cu vreo 3 ani si pt o Supernova costa aprox 14 mil...
Marius84962
Oferta din aprilie 2006:

"Subject: FW: raspuns oferta AC

Buna ziua!

Va multumim pentru interesul acordat si va prezentam oferta noastra.

Pentru instalarea intregului sistem de aer conditionat in cazul
autovehiculelor Dacia, oferta noastra este de 960 EUR pentru partile
componente si 160 EUR pentru manopera ; preturile nu includ TVA .


Pentru mai multe detalii / programari nu ezitati sa ne contactati "
Zsolt102637
Si eu m-am gandit la o solutie A/C standard Dacia pt motor diesel, insa seful de la service-ul Dacia mi-a spus ca este extrem de scump, ca mai bine imi schimb masina, insa tu mi-ai sugerat o suma (chiar daca la Solenza) care este acceptabila (as investi chiar si ceva mai mult). Sa fie o vreo smecherie din partea lor?


Problema este ca masina mea este in garantie si nu pot sa fac interventia decat la service-ul Dacia sau ma insel?
X5
QUOTE(Zsolt102637)
Problema este ca masina mea este in garantie si nu pot sa fac interventia decat la service-ul Dacia sau ma insel?

Ala e pretul cam 1000 euro,iar instalarea o faci numai la un dealer dacia autorizat daca ai masina in garantie,ca daca o faci la alt service pierzi garantia.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.