Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Sa pun mai mult de un antifurt?
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Tuning > Cauciucuri/Roti
CRG
Imi vin niste jante noi (AEZ Wave pe 16), pe care le voi incalta cu niste Goodyear eagle f1 gs-d3. Chiar daca sunt asigurat, nu prea am chef sa ma trezesc cu caramizi in loc de roti.

Are sens sa pun mai mult de un antifurt pe roti? I-ar speria mai tare pe hoti?

Deocamdata am cumparat un singur set de antifurturi (nemtesti), iar alarma are perimetru, sirena backup si led suplimentar avertizare.

Multumesc anticipat pentru opinia voastra.
AZAZEL
eu stiu pe cineva care are jante in 4 suruburi si are 4 pulite antifurt diferite la roata. deci daca vrei sa pui 2 cred ca este mai bine pt ca 2>1
mike.omega
Ai asigurat si noile roti? smile.gif
CASCO nu despagubeste decat ceea ce vine in standard pe masina(si ce se vede in pozele din dosar) nu ce pui tu pe masina dupa biggrin.gif
CRG
am fost atentionat.. wink.gif o sa fac manevra asta cu suplimentarea primei, chiar se merita..

aa, si pana la urma am dat comanda de inca un set de antifurturi, sa ma injure baietii la vulcanizare .. biggrin.gif
Watcher
Teoria cu prezoanele 'antifurt' este ca exista 10 000 modele, deci daca pui un set ai o sanas la 10 000 sa se potriveasca cu al vecinului care are si el antifurt.

Rationand mai departe, deja cu 2 seturi ajungi la 1 din 100 000 000 probabilitate, asa ca nu cred ca e nevoie de mai mult de 1 set.

PS: eu nu reusesc sa imi imaginez 10 000 modele la suprafata unui prezon...
CRG
am mai comandat un set.. smile.gif imi place somnul dulce.. blink.gif

multumesc de pareri everyone!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.