Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Fotografie mobila
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic > Fotografie
Pages: 1, 2, 3
G e o r g e
incep un nou thread ... fotografii facute cu telefonul mobil ... let us see your best shots





fotografiile nu au fost ajustate in nici o forma , sunt AS IT IS ...

LE : camera : sony ericsson : W880
G e o r g e
G e o r g e
on the move ...

blink.gif

Lucian55
Totusi am si eu o intrebare.
Cum iti incap toate alea in buzunar ? biggrin.gif
G e o r g e
pai mai am unu' ala de am facut pozele cu el ... pe ala il car dupa mine biggrin.gif

restul .. sunt redirectionate unul pe altul astfel incat sa fiu safe si daca tin unu' singur dupa mine
f1anatic
George...ce faci...te suni de la un celular...si raspunzi de la celalalt ? Way to go man...credeam ca ai mai multi prieteni...

Pe de alta parte, idee excelenta pt. a scapa dintr-o intilnire nedorita. Inveti cum sa suni (speed dial) de la un telefon la alalalt...si gata...te dai ocupat cu ceva mai important.
G e o r g e
laugh.gif

nu chiar despre asta e vorba , doar am facut call divert pe unu' singur smile.gif

si cu asta basta ... era cam mare P ul sa-l tot car dupa mine biggrin.gif

o sa pun poze si cu W880 ul maine langa P , sa vedeti ce vreau sa zic.
air_wolf
facute cu SPV M3000:

HalbaSus
Poze facute cu K800... 3 megapixeli.



Poza e facuta in Viena in fata unui magazin alimentar... probabil singurul deschis in data de 31 decembrie... in fata magazinului era un tip care canta la acordeon, roman de-al nostru desigur... un prieten are un filmulet cu el in timp ce canta "de integrare" biggrin.gif



Poza asta e facuta noaptea... nu e cine stie ce dar pentru un telefon (fara sa umblam la setari, timp de expunere, etc..) eu zic ca e acceptabil.



Poza e facuta in miscare prin geamul masinii...
G e o r g e
ce imbulzeala la magazinul ala biggrin.gif si subiectul era cam suparat biggrin.gif
gabi4


dupa lupte seculare am reusit sa pun si eu pozele biggrin.gif

sony ericsson w810i
G e o r g e
ultima poza e suuuper misto.
HalbaSus
QUOTE(G e o r g e)
ce imbulzeala la magazinul ala biggrin.gif si subiectul era cam suparat biggrin.gif

Era suparat foc subiectul... pentru ca urma sa stam la respectiva coada... si peisajul era un pic dezolant, era o imagine pur balcanica (rromul cu acordeon care canta in romana avea grija si de fondul sonor balcanic), nu era exact ce ti-ai dori sa vezi intr-o vacanta...
sorin72872
undeva intre brasov si sibiu, la manastirea sambata. poza e facuta cu un lg u8330 parca smile.gif
lucian39229
un C90 Volvo botit de ??? nu imi dau seama cum a ajuns
Mariustom
D-le Sorin, dacă poza este făcută cu telefon mobil, conform topicului, vă rog să specificați tipul telefonului.

Dacă nu, sunteți Off topic blush.gif
Există în aria Off topic secțiune cu poze blink.gif biggrin.gif
lucian39229
cum adaug poza ?
ca e mai mare de 100 kb
G e o r g e
pui imaginea pe www.imageshack.us
lucian39229
ok asa am facut

http://img241.imageshack.us/my.php?image=imag001fk5.jpg
serginho
poza facuta cu Nokia 3310

http://img221.imageshack.us/img221/7126/car20crash202cu3.jpg
Eduard RO
George daca ai nevoie de 5 telefoane insemna ca poti sa le iei si sa le arunci pe toate pentru ca nu isi fac treaba cum trebuie. blush.gif
La ce iti trebuie 5 telefoane la numai 3 retele:Connex cosmote si orange?Ca nu vad nici unu de zapp.

QUOTE(serginho)


Sigur e cu 3310? blink.gif Unde e facuta poza ca fordu are nr straine?
G e o r g e
1 servici , 1 personal , 1 cosmote, 1 de vanzare ... unde ai numarat tu 5 ? ca's doar 4 ... celalat e un PDA domnu smile.gif
A K U
Ai grija, George, prea multe instrumente cauzatoare de radiatii...
G e o r g e
folosim handfreeul din dotare biggrin.gif
A K U
Eu nu suport covrigu' ala dupa/in ureche biggrin.gif
G e o r g e
vaaaaaaaai stii cat de misto e la volan biggrin.gif

nu te incurci in fire deloc daca vrei sa si conduci biggrin.gif
Andrei Suzuki
Mai bun e un car-kit. tongue.gif
HalbaSus
Eu cochetam intre carkit si handsfree din ala penibil care te face sa arati ca un reprezentant de vanzari orange... Aveam un carkit (pe care il luase maica-mea mai demult dar nu l-a folosit niciodata), l-am montat in masina si mi-am dat seama ca nu e ce vreau... mi se intampla foarte des sa circul cu alte persoane in masina si nu imi place sa impartasesc intreaga conversatie cu pasagerii... si in plus suna penibil "vezi ca sunt in masina, si mai am si alti pasageri... vezi ce spui"... asa ca am ajuns la covrigul penibil blush.gif . Macar la handsfree-ul ala tip covrig nu aude toata lumea ce spui.
G e o r g e
s-a spart topicul spre aici : http://www.masini.ro/forum/viewtopic.php?t=15637
G e o r g e
revin cu poze de acum 2 saptamani :

G e o r g e
inca 2 de curand :

Seri
Poze in miscare facute cu SE K310i, camera VGA:

Pozele le-am facut in ianuarie, la 8 dimineata. Ningea foarte puternic si toate masinile mergeau cu maxim 50 km/h, soseaua fiind acoperita cu zapada. Eu eram in Sageata Albastra, care mergea mult mai repede.
La cat de ieftin a fost telefonul, sunt multumit de calitatea pozelor!
Eduard RO
QUOTE(G e o r g e)
1 servici , 1 personal , 1 cosmote, 1 de vanzare ... unde ai numarat tu 5 ? ca's doar 4 ... celalat e un PDA domnu smile.gif

Stim si noi e e ala un pda domnu ca ne-a mai vazut neamu.Nmai ca din poze pare de ala care il poti folosi ca si telefon. :harhar: Sa nu crezi ca am ceva cu tine insa poza aia pur si simplu pare ca ai adunat cateva telefoane si sa ma dau smecher ce dotat sunt, fiind evident ca nu le folosesti pe toate.
A si inca ceva vezi ca stai prost si cu matematica ca poza e facuta cu un tel deci ies 5. biggrin.gif
Baby Blues
QUOTE(Eduard RO)
QUOTE(G e o r g e)
1 servici , 1 personal , 1 cosmote, 1 de vanzare ... unde ai numarat tu 5 ? ca's doar 4 ... celalat e un PDA domnu smile.gif

Stim si noi e e ala un pda domnu....
A si inca ceva vezi ca stai prost si cu matematica ca poza e facuta cu un tel deci ies 5. biggrin.gif

Oricum le-ai numara tot 4 ies. :angel:
Eduard RO
Bai sunteti culmea.Pda-au ala poate fi folosit si ca telefon.Mai numarati odata.
HalbaSus
QUOTE(Eduard RO)
Bai sunteti culmea.Pda-au ala poate fi folosit si ca telefon.Mai numarati odata.

Daca il folosesti tu ca telefon eu ti-l fac cadou, PDA-ul ala nu poate fi folosit ca si telefon, nu intra cartela GSM in ea, nu se poate vorbi cu el... e doar PDA si-atat.
air_wolf
QUOTE(HalbaSus)
QUOTE(Eduard RO)
Bai sunteti culmea.Pda-au ala poate fi folosit si ca telefon.Mai numarati odata.

Daca il folosesti tu ca telefon eu ti-l fac cadou, PDA-ul ala nu poate fi folosit ca si telefon, nu intra cartela GSM in ea, nu se poate vorbi cu el... e doar PDA si-atat.


il vreau eu, se gasesc module gsm ca add-on biggrin.gif
HalbaSus
Unde unde ? ca pe mine ma intereseaza... as vrea sa-mi transform PDA-ul in carkit... am incercat sa fac conexiune bluetooth la telefon dar degeaba, pot sa sun pe cineva din agenta spre exemplu (merg pe contacts si dau call) dar tot ce face e sa dea telefonului comanda sa sune... dar de auzit se aude in telefon, nu in PDA.
Xalanx
air_wolf: probabil tu vrei un smartphone, care e un PDA cu telefon. Ala din poza e un excelent A636N, PDA cu GPS. Fara telefon. Ma batea gandul sa-mi iau si eu unul, am mai amanat...
Oricum, are o receptie mai buna decat altele pe GPS pentru ca poti orienta antena in orice directie.
air_wolf
nu, eu vreau doar un telefon biggrin.gif chiar luni am facut training cu 9 utilizatori de spv 3000, si mai am de facut cu inca 44 biggrin.gif asa ca sint satul de pda-phone-uri
G e o r g e
postat unde nu trebuie ... scuze blush.gif
Mariustom
George, ești sigur că cele două poze de mai sus sunt făcute cu telefon mobil ? blush.gif

Că, din ce știu, Casio EX-Z1000 e aparat foto, nu telefon blink.gif biggrin.gif
G e o r g e
fuck ... am gresit topicul ... acum le mut unde trebuie :">
A K U
QUOTE(G e o r g e)
fuck ... am gresit topicul ... acum le mut unde trebuie :">


:bounce: Pai e frumos? E voie cu d'astea? Just asking... biggrin.gif
G e o r g e
ups ...

mai imi scapa si mie ... blush.gif
HalbaSus
Week-endul asta am fost la Nyiregyhaza in Ungaria (115 km, de oradea), oras in care e una din cele mai mari gradini zoologice din europa (e mai mai mare decat cea din budapesta), am facut poze cu ce-am apucat... respectiv: un aparat foto digital canon A510, un K800 si un N73 (toate cu camera de 3.2 megapixeli).... Iata cateva poze:









[img]http://img516.imageshack.us/img516/2921/dsc00114vg9.th.jpg[/img] [img]http://img247.imageshack.us/img247/4417/07072007023zb9.th.jpg[/img]
ozz86651
Vad ca astia tot mai au gratii la tot pasul. Prin vest se poarta ale metode, in NY de exemplu sta ursul polar separat de tine doar de un gardut viu pina la briu smile.gif. In interior, imediat linga gardut si nu foarte vizibil e un sant, aparent foarte usor de sarit dar ... se pare (sper) ca nu si in realitate. Oricum senzatia e interesanta biggrin.gif.
HalbaSus
Si astia aveau foarte multe animale fara gratii... care erau separate de un sant si pe interiorul santului un gardulet electric (destul de greu de observat)... dar animalele mai periculoase tigrii, ursi, lei, etc... erau in spatele gratiilor... si sincer nu mi-as fi dorit sa fie altfel...

Oricum, ca sa fiu putin on-topic:
prima coloana de poze e facuta cu canon A510, a doua cu k800 si a treia cu N73. Desi nu credeam sa ajung vre-odata la concluzia asta acum chiar cred ca un telefon cu camera poate suplini un aparat foto digital (desigur pentru pretentii minime, nu cand e vorba de fotografii profesionale).
Bodi
Sony Ericsson W800i
Nigeria





Divers


Oana


Motorola RAZR maxx V6 Ferrari...camera de 2 mega pix
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.