Help - Search - Members - Calendar
Full Version: senzor clapeta
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Aria Tehnica Masini.ro
stefan96343
salutare.am si eu un opel vectra c16nz si imi aparea o eroare in bord.am fost la mecanicul meu si a facut o diagnoza si a zis ca e senzorul la clapeta dus.vreau sa stiu daca e acelasi lucru cu motorasul de relanti si daca nu unde e acest senzor ca unde intreb se uita lumea urat la mine.pe de o parte el(mecanicul) aduce si piese dar mi'a zis sa ma duc la dezmembrari blink.gif
ori e scump ori nu se gaseste nou.partea proasta ca nu era la service cand am fost si s'a uitat un angajat de'al lui.am sa mai dau o fuga pe la el dar nu stiu cand ca nu prea am timp
va multumesc anticipat pt ajutor
stelian61244
nu este acelasi lucru cu motorasul de relanti, senzorul de clapeta este montat pe capatul axului la clapeta de acceleratie,daca stii codul piesei poti incerca la magazinele daewoo (60-70 lei) sau la dezmembrari(30-40 lei) ,vezi ca pe axul clapetei mai are montata o piesa de plastic dreptunghiulara care se poate sa fie sparta si nu se gaseste separat in magazin,la dezmembrari o iei cu tot cu senzor daca le spui ca o vrei si pe aia.
stefan96343
maine incerc sa ajung pe la mecanic sa mi'o arate. azi nu a raspuns la telefon.
merci pt raspuns
stefan96343
am fost la mecanic si e 158 ron :boxing:
cea de cielo se potriveste la gauri dar nu e convins ca trimite informatiile corecte la computeru
stelian61244
daca piesa e acelasi cod , trimite aceeasi parametri la calculator
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.