Help - Search - Members - Calendar
Full Version: VOLVO S40 , 2002,versus VW PASSAT 2002,versus LOGAN nou
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
sorin200693010
La ora actuala nu stiu pt ce sa optez.Pot sa aleg un Passat tdi, fabricat in 2002, adus din Germania, un Volvo , fabricat tot in 2002, diesel, sau un Logan diesel, cu euro 4.Celelalte 2 masini second hand, sunt dotate cu climatronic, calculator de bord, abs, scaune incalzite, etc, lucruri pe care Loganul nu le are, in schimb este nou, in garantie, iar la o adica ,eventualele probleme mecanice sunt remediate usor.Preturile la cele 3 masini sunt apropiate.Va rog frumos sa va expuneti punctul de vedere, argumentat. Multumesc frumos, anticipat, pentru amabilitatea voastra.
T u d o r
Pai iti permiti intretinerea ulterioara? Ca e cam..diferenta intre logan cu garantie si un Volvo. Nici Passatul nu e foarte ieftin, dar daca faci o revizie la un S40 la un service Volvo te ineci, iti spun eu. biggrin.gif
Asa ca alegerea trebuie sa tina cont si de costuri post achizitie, casco, revizii, etc.
Ediz33425
QUOTE
Nici Passatul nu e foarte ieftin, dar daca faci o revizie la un S40 la un service Volvo te ineci, iti spun eu.


Subscriu la cele postate de Tudor.Cumnatul meu are Volvo S40 1.9 TD de 105 CP,an fabricatie 2004 la cca 55.000 km,masina fiind luata de la reprezentanta.La fiecare revizie iese din service(in Constanta) "usurat" de aprox.500 E blink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.