Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Se merita asteptarea de 8-10 luni pentru CORSA?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
costea98547
cam in toate sondajele a iesit masina anului 2007 in Romania!e frumoasa , moderna, are motorizari economice si/sau puternice dar oare merita sa astepti 8-10 luni ca sa iti ajunga masina?la di-bas nici macar nu-ti mai ia comanda pentru ea!
alexandru-179
daca iti place la nebunie poate se merita daca nu cred ca o astra e mai indicata
Forbes49937
Depinde cat de mult ti-o doresti. Vezi ca in functie de ce motorizare si echipare vrei mai sunt masini comandate de dealeri pe stoc. De ex eu mi-am comandat la Erebus saptaman trecuta o corsa de 1.2 prima echipare plus pachetele care poti sa le pui la ea si sa o faci Enjoy si vine la mijlocul lui Mai. Si e ROSIEEEE( nu e ptr mine)
ionut83652
poi de ce 8-10 luni ?fugi in germania dupa ea !!!!!!
A K U
Nu! Nici o masina nu merita o asteptare atat de lunga, nici macar un Ferrari! Mi se pare o mare prostie.
florin55503
se merita doar in masura in care te-ai indragostit de masina, vrei neaparat corsa si ai cu ce te deplasa pana in momentul in care vei intra in posesia masinii. dar de ce vine asa greu?? se vinde asa de bine in RO?? inseamna ca va concura loganul ca nr de masini pe care le vom vedea pe strada
costea98547
un director de la gtt mi-a spus ca pana sa apara oficial,erau 40.000 de comenzi!deci pana sa apara fizic!doar din pliante si poze,stiri etc!
la momentul actual,in toata europa sunt 100.000 comenzi!si cum Romania nu este o tara prioritara pentru opel se asteapta si pana la 8-10 luni!
Pt Ionut:nici in germania nu gasesti toate modelele pe stoc.Oricum, nu se compara termenul de livrare la o masina comandata putin mai diferita,la ei e mult mai mic...Dar daca mai iei in calcul timpul si banii pierduti,nu stiu daca chiar se merita!
Pt Forbes:asa am si facut acum o luna.am gasit(DOAR prin cineva) ceva aproape de ce mi-am dorit eu,si vine pe la jumatatea lui aprilie!mai exact corsa 1,3 cdti 75 cp , 4 usi ,aer,cd si inca cateva optiuni!eu as fi vrut 1,3 cdti 90 cp dar sincer am considerat ca e prea mult noiembrie -decembrie!parca i se ducea tot farmecul!sper sa fiu multumit si de asta!
Forbes49937
Bravo ...sa o stapanesti sanatos! eu am facut rost fara sa stiu pe cineva(aviz altor amatori biggrin.gif )
lucian14
Masinile pe stoc de obicei au probleme. Au fost refuzate din diverse motive sau sunt aduse de afara tot variante refuzate de europeni. Alta logica eu nu gasesc. blush.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.