Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Sportage vs. Astra
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Kia
andrei102466
Salutare la toata lumea
Am si eu o mare dilema.... Nu stiu ce sa imi iau intre Sportage si Opel Astra (SH ambele ). Am vreo 8.000 de euroi si de curand m-am "captusit" cu o marire de salariu, care mi-ar perimite intretinerea unei masini "alta decat cea autohtona" care mie personal nu imi place deloc. Mi-as dori mai mult Sportage, dar nu am nici cea mai vaga idee care ar fi difernta de ca si costuri de intretinere intre cele doua modele ... ca daca costa intretinerea de la Sportage de 7-8 ori mai mult ca la Astra, ma las bagubas de 4X4(sau astept urmatoarea marire de salariu :angel: ). Ar fi perfect daca ar putea sa imi zica cineva care are sportage cam care ar fi preturile pe la piese . . .
Multumesc anticipat tuturor celor care ma vor ajuta sa iau o decizie.
Mihai 36955
Interesanta alegere SUV compact vs. compact. :angel:

Intrebare? Ambele le gasesti la preturi similare, adica 8.000EUR?
andrei102466
da, sunt la aproximativ aceiasi bani 7000-8000 E, modele din 2000
eddie
Sa nu cumva sa fie Sportage 4X2 !? Pentru ca exista si de-astea,numai cu tractiune fata,deci...multa atentie !
andrei102466
e sportage 4x4. Am cam aflat niste costuri. Ma intrebam insa daca sportage din 2000 este o masina fiabila. Adica trebuie sa ma astept sa mai am de bagat in ea de cum o iau, sau in general tin in timp? Stiu ca mai e chestie si de noroc, dar ca generalism vorbind.....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.