Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Campania de calificare a Romaniei la Euro 2008
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic > Sport & Hobby
Legionaru'
A inceput meciul.
Hai Romania!!!!!!!!!! :romania:
Bodi
so far so good (0-0 la pauza)
Hai Romania!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Legionaru'
S-au miscat binisor baietii nostrii!
Mariustom
Da, dar nu ajunge blush.gif

PS: E bun ši egalul biggrin.gif :romania:
Cosmin65397
Nicolitza si Radoi ..slab, cel putin Radoi a avut cateva interventii dar Nicolitza mai mult decat execrabil...ar fi trebuit schimbat demult ..din prima repriza chiar,s-a vazut clar cine e baza in echipa nationala Mutu ,dar de unu singur nu se poate! pacat ca am fi putu bate Olanda...e bun si egalu dar parca tras de par.....
Baby Blues
Daca luam bataie ne resemnam ca : " Oricum ne asteptam". Daca am facut egal : suntem nemultumiti pt ca puteam mai mult. Eu inteleg ca dorinta de mai mult a dus la evolutie dar sa nu uitam ca suntem romani. Sa zicem merci si cu acest egal caci astfel : " Nemultumitului i se ia darul". Hai Romania!!!!!!!!!!! :romania:
Bodi
A fost ok. se putea mai mult dar se putea si mai rau.
Mie mi-a placut faptul ca in sfarsit ai nostrii au jucat cu adevarat...pressing, sacrificiu, chiar si cateva faze spectaculoase.
Am luat un punct in deplasare de la favorita grupei si incep sa cred in calificare.
marius68582
Bah baieti eu nu sunt nici pe departe microbist,dar meciul de aseara mi-a placut.
Cum mai spunea cineva,Romaniaa dovedit pentru prima oara aseara ca poate face un joc de echipa calculat,au avut o oarecare strategie.Toata stima si pentru Mutu,chiar daca s-a lansat in actiuni personale de cateva ori.
Legionaru'
Un punct mare castigat de Romania.
Baietii au reusit in prima repriza sa nu fie cu nimic mai prejos decat Olanda.In repriza doua au inceput sa cedeze usor teren dar totul s-a terminat cu bine.
Un punct mare care ne mentine cu sanse mari in ecuatia calificarii.
A K U
Ar fi trebuit sa avem un pic de cojones in repriza a doua si sa nu-i lasam sa stea pe noi in felul in care au facut-o. Oricum, tactic, Piturca a fost peste Van Basten. A trecut ceva vreme de cand nu am vazut o echipa a Romaniei asa de inchegata, cu exceptia catorva greseli, inevitabile de altfel cand joci cu o mare echipa. Daca jucau si Dica, Florentin Petre sau Munti le puteam crea probleme mari de tot. E bine, suntem pe drumul cel bun. Poate se impiedica Bulgaria de Albania biggrin.gif
Legionaru'
Cum am spus, un punct mare castigat de Romania, dar la fel de mari sunt cele 2 pierdute de Olanda.
_Constantin_
Ce m-a impresionat pe mine a fost cum Olanda( o echipa care isi permite sa-l tina acasa pe Van Nistelroy ) pur si simplu se oprea in fata careului, nu au putut deloc sa isi faca jocul, de abia pasau, suturi anemice, per total foarte slab. Singurul caruia i-as reprosa ceva a fost Banel, care desi bine intentionat( alearga saracu de rupe) nu prea a contat in jocul nostru.

Ce m-a dezamagit a fost intrarea tarzie a lui Rosu si Nicolae, care dupa mine trebuia sa fie in teren din minutul 70. In rest ... numai de bine, echipa noastra chiar are o sansa de calificare.

PS: Olanda RUSINE, rar am vazut o asa mare lipsa de fair-play.
T u d o r
Link-urile astea sunt cumva reclama legala? :angel:
TLS-09
offtopic.gif Salut Tudore!
N-as crede, da mai mult nu zic.
T u d o r
Salut Cristi! beer.gif

On topic: Am avut mai multe ocazii ca olandezii. Asta nu insemna ca puteam sa-i batem, decat daca aveam atat de mult bulan incat sa dam gol din toate fazele pe care le-am avut. Si oricum ar fi venit peste noi si cu portarul si nu cred ca rezistam la o asemenea presiune, noi nu suntem "facuti" pentru a iesi din astfel de situatii si de regula gafam. Vezi meciul Stelei cu Boro, incredibil!

Una peste alta, rezultat nesperat si foarte bun. Dar suntem in continuare obligati sa batem in Bulgaria, sau acasa pe Olanda. Asa ca nu prea s-a schimbat nimic in datele problemei, decat ca Piti a mai capatat o gura de O2 de la presa. Daca o luam rau, cred ca-l linsau. biggrin.gif marturisesc ca nu sunt un fan al selectionerului. smile.gif
Si sa nu ne imbatam cu apa rece, olandezii nu au jucat nimic. Asta nu scade din meritele alor nostri, dar e un punct de discutie. Huntelaar putea sa iasa de pe teren, ca nu observa nimeni. Din fericire pentru noi, van Basten e chiar mai catar decat Piti, asa ca a lasat acasa un van Nistelrooy si pe banca un Seedorf, jucatori foarte experimentati care ar fi stiut sa ne desfaca pe toate partile. smile.gif
Cipp
Hai, ma ca sunteti rai! De ce sa nu recunoastem, baietii au jucat FOARTE bine! Iti trebuie mult tupeu sa tii olanda in sah la ea acasa, unde credeau ca o sa ne bata la pas! Piturca s-a aparat foarte bine, a invatat si el ca o aparare in 16 m e mai buna decat una in 6 m, unde iei foarte usor gol. Daca jucam asa si cu bulgarii, o sa plece mamalicikov de la nationala lor! Desi sunt dinamovist, trebuie sa adresez sincere felicitari lui radoi, care a condus magistral apararea, si lui piturca pentru ca a asezat foarte binenin teren o garnitura buna si omogena!
Baby Blues
Si eu am avut imresia unei echipe care stie ce face , destul de puternica pin faza de aparare avansata. Mi-a placut apararea care de cand a plecat Gica Popescu parca pica psihic atunci cand avea putina presiune asupra ei. Acum chiar s-a descurcat cu presiune asupra ei dand imresia ca stie e face. Prefer o aparare sigura si fara brese si un mijloc elastic , unui atac oricat de prolific.
Nici eu nu sunt un fan al antrenorului dar parca azi avut o inspiratie magistrala. Si eu consider ca Rosu putea juca mult mai devreme daca nu chiar in primul 12. Hai ROMANIA!!!!
air_wolf
mie mi s-a parut noroc chior. si o olanda care a jucat prost peste 45 de minute... la noi am remarcat pase aiurea, neglijenta in joc, se vede ca nu joaca impreuna. mutu a jucat singur, ca deobicei, in loc sa joace mingea a tinut-o.
btw, sint 11 pe teren biggrin.gif
T u d o r
Mie Banel mi se pare rudimentar rau. Dar daca si Oli si Piti il vad mare fotbalist... cred ca se pricep mai bine decat mine. smile.gif Adica baiatul alearga mult, se agita, dar pare cam musca fara cap pe teren iar tehnic e 0.
Baby Blues
QUOTE(> T u d o r <)
Mie Banel mi se pare rudimentar rau. Dar daca si Oli si Piti il vad mare fotbalist... cred ca se pricep mai bine decat mine. smile.gif Adica baiatul alearga mult, se agita, dar pare cam musca fara cap pe teren iar tehnic e 0.

Bine zici domle! Si eu zic ca in afara de dorinta , altceva nu prea are. De fapt mai are- bun simt!
Legionaru'
Romania- Luxemburg
3 - 0

Trei puncte si nimic mai mult.
Bine ca vecinii nostrii cu ceafa lata au facut 0-0 cu Albania.
Baby Blues
Altfel venim de acasa. Vecinii nostri cu Stoichkcov in frunte au cam "buctat-o" asa ca fara sa ne bucuram de raul altuia incepem sa ridicam capul din pamant. Sper sa nu ni se urce la cap.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.