Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ford mondeo 94 cand trece prin apa nu mai trage
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Ford
florin102418
Salut pt toti ! Am un mondeo 1994 benzina 1800cc cand ploua sau trec prin balti mai mari nu vrea sa mai traga motorul mai exact nu mai pot merge decat in treapta a 5-a in rest masina incepe sa se smuceasca fata-spate parca se rupe ! Va multumesc !
florin102418
va rog sa ma ajuta-ti ! o idee orice credeti voi ca poate fi ! va multumesc !
ionut83652
bago pe un tester frate si fii mai explicit ca nam inteles mare lucru din ce ai zis !nu mai trage dar totusi mergi cu a-5a?
Lucian55
Ciudata chestia, de obicei fordurile cand le speli sau cand ploua trag mai bine.
Acum vine si o intrebare ? Cam cat de adanca e apa prin care treci ?
florin102418
multumesc celor care mi-au raspuns ! in viteza a 5-a merge constant dar nu mai mult de 1500 rotatii in celelalte viteze merge pana pe la 1800 de rotatii dupa care incepe sa se batiie si trebuie sa schimb in treapta urmatoare superioara (pana ajung la a 5-a) ! apa prin care trec nu este deloc adanca numai ca este pe portiune mai mare (cuprinde toata masina pe dedesubt ) ! astept cu nerabdare si alte raspunsuri ! multumesc !
lucian102902
QUOTE(florin102418)
va rog sa ma ajuta-ti ! o idee orice credeti voi ca poate fi ! va multumesc !
eu am un ford modeo din 93 si din cate stiu motorul isi ia aerul de undeva de sub aripa stanga si daca intra apa si esti pe benzina il strici .cred ca pana acuma aia avut noroc.succes
florin102418
Multumesc Lucian ! Am luat in calcul si aceasta varianta dar eu nu am manusa care prinde filtrul de aer de aripa ! Am vazut in manual ca exista o supapa pe langa evacuare care trage aer proaspat in motor sper sa fie de la ea , am sa verific ! Multumesc mult pentru raspuns !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.