Help - Search - Members - Calendar
Full Version: BMW E34
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > BMW > Seria 3
paul24890
Am un BMW E34, motor 206EE, an 1990, 1991cc full-option. Probleme apar ca la orice masina, dar la orice service am fost, mecenicii nu fac altceva decit sa ia banii si munca ioc, singurul service bun care m-a multumit a fost Vifor Service. Oricum, apelez la cunoscatorii, si iubitorii acestui model dar nu numai pentru a raspunde problemelor cele mai des intilnite la acest tip de masina si cum ati reusit sau cum credeti ca se poate scapa de ele.
Frane: la viteze mari frina ineficienta
Motor:am pus numai ulei bun Castrol dar de un timp dispare(nu pe teava, nici scurgeri), ce uleiuri mai recomandati pentru un motor cu 200000Km, rulaj perfect, consumul de ulei app. 0,5l/1500km, sonda lambda lipsa, considerati ca este nevoie?
Rai
In primul rand ar fii fost bine sa postezi la BMW.
Dar un raspuns cu franele nu te pot ajuta se face un test si se vede care si ce e defect.Numai ca stiu la voi cam costa si de accea se neglijeaza.
Si cu motorul unele motoare mai vechi consuma ulei nu e vorba de calitatea lui asa se intampla cand e mai vechi si nu te speria multe masini consuma ulei si dupa 2-3 ani se complecteaza si nu sunt probleme.
Dar depinde si in ce stare e motorul in ziua de azi sunt aparate asa de avansate ca in cateva minute stii ce are un motor.
catalin1
daca motorul e original si normal are sonda lamda faptul ca nu o ai este destul de rau deoarece calculatorul lucreaza cu ea si poti avea consumuri mari si putere lipsa
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.