Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Consum Fabia Break benzina
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Skoda
daniel98053
Salutare! De abia am achizitionat o Skoda Fabia Break second, motor 1,4 68 CP. Imi poate spune cineva cam care ar trebui sa fie consumul ei in Bucuresti?
Kun95299
Eu am Fabia 1.4 MPI Sedan, circul in CJ, papa intre 8-15 litri in oras in functie de cat stau la stopuri si de lungimea traseului. Cred ca si prin bucuresti ar trebui sa fie cam tot atat consumul.
Radu97668
Din experienta mea si a altor soferi cu masini pe benzina cu care am discutat, nu cred ca exista masina pe benzina in afara de Tico sa manance mai putin de 10% in bucuresti.
serestely94734
Kun ti-am trimis un mesaj privat de vreo saptamana nu l-ai citit????
Daniel65671
La a mea (din semnatura) am avut in primii 3000 Km, 15l/100Km in oras. Acum, dupa mai bine de un an, variaza intre 9,5-10 si 11-12 l, in functie de trafic si sezon.
Kun95299
daniel, ca sa te linistesc, cum zicea si Radu97668, in afara de Tico nu sunt prea multe marci auto care sa consume sub 10% in oras(cu trafic intens, stopuri multe si ambuteiaje). Din cate am auzit Trabantul nu consuma foarte mult smile.gif)
IONICA-4
QUOTE(Kun95299)
daniel, ca sa te linistesc, cum zicea si Radu97668, in afara de Tico nu sunt prea multe marci auto care sa consume sub 10% in oras(cu trafic intens, stopuri multe si ambuteiaje). Din cate am auzit Trabantul nu consuma foarte mult smile.gif)


Mitsubishi Carisma 1.6 16V 8,8 max 9,5 vara si 10- 11 iarna sau ceea ce am eu acum; Megane 2002 1.6 16V SUB 10 din decembrie si pana acum. De aici in colo ma astept sa scada - este mai cald afara ! :bash:
robert92637
Cu masina de serviciu, un Logan 1,4, consumul urban nu a sarit niciodata de 8,5%. E adevarat ca traficul din Constanta nu se compara cu cel din Buc.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.