Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Sunt in dilema
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > BMW > Seria 3
Leahu102333
vreau sa imi cumpar un bmw 320 sau un 316 dar ma macina un gand...piesele sunt foarte scumpe. Am vazut in foarte multe anunturi din strainatate masini pe la 80 000 km ..100 000 .... si ma gandeam cam pe la cati km incep sa scartie piesele din ea??? si cam ce costuri ar fi la piesele cele mai uzuale schimbate. Cine ma ajuta? de vre-o 3 luni ma tot uit pe sitturi si tot caut preturi dar nimic concret ... unii prieteni spun ca sunt f scumpe ..altii spun ca sunt ieftine ... nu ca la dacia dar... oricum..vreau un diesel ..ursulet ...
Lucian55
Ursulet la 80 000 km ? greu de crezut. Poate un seria 3 din 2003 sa aiba doar 80 000 km dar o masina cu 15 ani vechime nu cred.
Daca intr-adevar vrei ursulet atunci iti recomand ceva pe benzina, dieselurile vremii nu sunt cine stie ce.
ionut83652
poi fiind bmw preturile is pe masura oricum semnificativ mai mari ca la un vw sau audi ceva de nivelul mercedesului (numa ca mertu e indestructibil)dar bmw nu e genial de loc iar un filtru de conbustibil costa 1,5 mil pe cand la audi 20 ron
Leahu102333
vreti sa spuneti ca la un audi sunt mai ieftine piesele decat la un bmw ? mai dati exemple... plz .... sunt la un pas de a-mi lua masina ..si vreau sa stiu cam tot ce se poate sti..ajutati-ma
Leahu102333
dintre cei ce au avut bmw....sau inca mai au ... cat de scumpe sunt piesele ??? si pt cei ce au sau au avut audi ... cam ce preturi sunt la piese ?? asta ma roade...ca pe strazile din romania ... o fi ele masinile fiabile ..dar ma gande4sc lca pe la 160 mii km... deja sunt terminate....ca piese... nu pot rezista atat ....
cristinel costel71091
Intai vreau sa va salut pe toti.
In legatura cu preturile diverselor piese la Bmw.Lucrez la o firma destul de importanta in domeniul pieselor auto din Bucuresti, si intamplator chiar aduc piese si de Bmw.Nu iti recomand sa iti iei un ursulet(anii '90),doar daca intr-adevar esti pasionat si ai destule resurse sa mai investesti in piese.Poate nu stiai dar cele mai mari preturi le are Renault(din cauza asta au oferte de ''12000 E,, Megane 2).La Bmw poti gasi o mare varietate de piese si pe varianta de producator(asa ca sigur 150 Ron pretul la filtru cb mi se pare exagerat).Daca vrei niste preturi informative te rog sa dai un replay cu modelul masinii(E46, E36...),si sa-mi spui la ce anume ai dori sa afli niste preturi.Sper sa-ti fiu de ajutor.
PAREREA MEA ESTE SA MERGI PE BMW CU INCREDERE.
Te salut. :romania:
Leahu102333
cristinel...eu nuvreau neaparat ursulet... aceasta ar fi o varianta http://mobile.de/SIDXlHMYVHoQpsdot2Gucru4g...1232692313& ... ma gandesc ca este o masina inca f buna la 70 000 km ... dar nu se stie cum se comporta pe drumurile din romania ... si as vrea sa stiu .. cam cat ar costa in principal .. piesele pt suspensie...tobe de esapament ... si ceva piese de la motor ..care sunt schimbate de obicei la un bmw la o revizie ... restul sunt acoperite de casco ....
adi45619
O sa te coste la fel de mult piesele. Mai ales daca e din 2000, o sa fie ceva de schimbat.smile.gif
Otto73
apropo si sigur nu e euro4
cristinel costel71091
QUOTE(Leahu102333)
cristinel...eu nuvreau neaparat ursulet... aceasta ar fi o varianta http://mobile.de/SIDXlHMYVHoQpsdot2Gucru4g...1232692313& ... ma gandesc ca este o masina inca f buna la 70 000 km ... dar nu se stie cum se comporta pe drumurile din romania ... si as vrea sa stiu .. cam cat ar costa in principal .. piesele pt suspensie...tobe de esapament ... si ceva piese de la motor ..care sunt schimbate de obicei la un bmw la o revizie ... restul sunt acoperite de casco ....


Ce sa-ti spun.primul lucru schimbi distributia(piese originale,zic eu) ,si toate filtrele.Impreuna vreo 300 euro.oricum sper sa nu-ti dai ultimii bani pe masina...Mai trebuie sa mai bagi si in ea.bafta la cumparat.Trimite niste poze cand o iei.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.