Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Bancheta spate Aveo
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Chevrolet
Adrian101433
Stie cineva cum se poate demonta perna banchetei spate la un Aveo 4 usi? Ma intereseaza doar perna, nu si spatarul. Mi-am luat niste huse si nu le pot pune ca lumea daca nu leg cordelusele acelea pe sub bancheta. M-am invartit in jurul ei o multime si nu am gasit nici un buton, nici un surub, nimic...
Va multumesc...
Adrian101433
Chiar nu e nimeni care sa-si fi pus huse pe Aveo?
alex-179
Ba da ...dar se pot pune foarte bine si frumos fara sa scoti bancheta........mai incearca
Adrian101433
Alex, poti te rog sa detaliezi putin? Ai tot huse din acelea cu cordeluse si carlige metalice? Cum le-ai prins?
alex-179
rabatezi banchetele si o sa te descurci....imposibil sa nu ai de ce sa te legi....ai lufturi destul de mari pe acolo.....nu promit dar poate duminica fac o poza si-ti arat.
marchizu
Salut stimabililor, sunt nou pe forum si am vazut ca aveti o problema cu demontare banchetei spate la Aveo
Eu am facut aceasta operatie de mai multe ori, atat pt. montarea huselor cat si pt. curatenia interioara
Este foarte simpu :
1. Bancheta este fixata in podea prin doua cleme de fixare din plastic, care cleme sunt prinse intr-o colivie de planseu
2. Aceste cleme sunt pozitionate in stg. si dr. banchetei undeva la jumatatea distantei locurilor laterale si spre fata.
Asadar pentru demontare se apuca cu mainile de marginea din fata si undeva la jumatatea locului fie stg. sau dr. si se trage ferm de bancheta in sus
Pt. montare puneti bancheta pozitionata in spate pana cand tija metalica a banchetei vine in pozitie deasupra clemei de plastic din planseu si executati o presiune de apasare asupra banchetei pana cand auziti "clikul" de clipsare

Spor la treaba
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.