Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Pareri Chevrolet Captiva
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Chevrolet
Cristian85286
As dori sa aflu cat mai multe pareri despre Captiva,mai ales cea cu motorizare pe benzina.Este fiabilitatea un punct forte sau sa merg pe varianta rav4?
Mariustom
Baftă la aflare de informații :wave:

Unde am putut să te ajut, am făcut-o = am șters un topic identic deschis cu un minut înaintea acestuia blush.gif
Mihai98076
e un model nou si nu prea are istoric inca..
_Theo_
este un model nou dar pare sa promita multe, rav4, eu zic, este mai bun dar depinde si aici. captiva full options cu motor diesel la cat ajunge? DDP
chevy
O lectie care am invatat-o astazi: la viitoarea alegere a masinii am sa tin cont si de service-uri si dealer. Din acest punct de vedere te sfatuiesc: RAV4.
bubu104857
am stat mult pe ganduri pana am luat o decizie(sper aia buna)
santa fe sau captiva
santa fe motor euro3 motor 2.2
captiva euro 4 motor2.0
vb de diesel
captiva discount de pana la 15%
santa fe ....numai de bine (pret comparativ cu captiva(dotari) undeva pe la 30.000e ddp)

am cerut parerea unui realizator de emisiuni auto cu o experienta de vreo' 15 ani(pe emisiuni de acest gen)
parerea lui santa fe-ul este f bine promovat dar atat. motor vechi si probleme cu el(mult modele se intorc in service in primele 3 luni)
pret captiva cu discount 26.900e ddp model lt mediu motor 2000 7 locuri 150cp piele/material sinetetic, cd 8 boxe, senzori parcare, ploaie si lumina, full electric, cutie 5+1 plus alte maruntisuri(cotiere, torpedou refrigerat, etc)
am facut test drive cu ambele modele
EU am fost foarte incantat de captiva.
Santa fe-ul mi se pare moale, ce-i drept captiva sub 2000 de ture abia se misca dupa 2000 intra turbina si se simte.
recomand captiva dar sfatul meu e sa faceti test drive cu fiecare model.
Dan-399
Daca nu e un secret - cum si unde ai obtinut asa un discount mare? Totusi 15% este extrem de mult ...

LE: acum vad ca ai obtinut undeva la 10% dar si aia e mai mult decat bine
Laurentiu Mihail104417
Poate ar fi de luat in calcul si Honda CR-V...
chevy
Ca si posesor de Chevrolet nu va pot spune decat o parere generala a marcii, care cu siguranta se regaseste si la Captiva.

Parti negative:
- plastic la interior de proasta calitate: se zgarie usor. Finisaje nu dintre cele mai bune.
- vopsea si strat de lac prost: se zgarie foarte usor. Necesita spalare mai des.
- ar mai fi si partea ca suspensiile sunt foarte rigide, dar in cazul Captiva masina este grea si nu prea se simte disconfortul. As putea spune ca este chiar confortabila.

Parti bune:
-spatiu foarte bun;
-sistem audio, marca Blaupunkt;
-dotari bune;
-pret accesibil;
-confort;
-intretinere relativ ieftina, specifica marcii;
-fiabilitate;
bubu104857
am achizitionat masina acum o saptamana si pot spune ca pana in prezent sunt multumit de ea
modelul este cel cu 7 locuri LT MEDIUM motor 2.0 150cp manual pret magazin 30.900+400(vopsea metalizata)
discountul de 15%l-am optinut pt ca lucrez in media(e un discount pt media, avocati, preoti...) nici eu nu am crezut pana nu am vazut negru pe alb(factura)
deci masina m-a costa cu tot cu taxe 27.000e
chevy
Sper sa nu fii dezamagit.
Eu unul m-am saturat de chevrolet.
octavian67510
...mi-am ratat cariera...vreau sa ma fac jurnalist sau avocat...
...iuliane..ce masina vrei sa-ti iei...sunt deacord cu tine..ca dupa vreo cativa ani..e posibil sa ma satur si io...doar daca intre timp astia de la chevrolet nu vin cu un buy back avantajos..pt un lacceti
chevy
Ups! Iar te iei de mine. Era o parere personala.
Lacetti sa stii ca dupa parerea mea este singurul model de la Chevrolet care merita.
Peste tot buy-back-ul este asa prost.

Referitor la urmatoarea masina: o sa fie din clasa premium. Si SH (dupa buget). Vreau confort si mi-as dori: o toyota avensis (puncteaza prin calitate service-uri si costuri de intretinere) sau un volvo (pentru ca imi place mie).
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.