Help - Search - Members - Calendar
Full Version: CADE TOATA - AJUTOOOOR!!!
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Dacia > Berlina/Break/Pick-up
ciprian93848
CADE TOATA IN JURUL MEU!!!!
SNova 2002 A/C - 105.000 km
Sa le punem la liniuta:
-bendix sau coroana (daca mestec in cutia de viteze de cele mai multe ori o ia dintr-a doua) biggrin.gif
-planetare
-discuri frane (ca n-am avut ce face si am pus placute de uzina o singura data din 3 si mi-a mancat discurile,care acum se incalzesc fff repede; frana ce-i drapt, da' totusi)
-arc fata
-telescoape spate
-face ca tractoru' dimineata, si nu se infige, iar cand se incalzeste ma rog de ea mult shi bine...(am curatat corp clapeta o data, shi cica degeaba o fac a 2-a oara, treb. sa il schimb)
-consum de 30 Ron / 100 km - aprox 9.8 l (sa fie din cauza de mai sus, sau ca nu i-am facut distributia pana acum? - revizii minime la 10.000 km)
-rugina aripi (stiu ca se rezolva cu un spray si jmirghel, da' ...)
Deci....de pastrat o pastrez, dar unde naiba gasesc eu piese SH in jurul Pitestiului, ca daca e sa cumpar noi.....o vand. :bandit:
Asa ca... AJUTOOOOR!!!!
eddie
:thumbdown: Vinde-o !
Daniel82595
Sa sti ca o masina oricat de buna e trebuie si ea intretinuta, spalata alea alea.....nu doar bagi cheia si pleci tongue.gif
adi45619
Nu prea ai ingrijit-o, nu? :)Si oricum, e o SN are 5 ani si cu 100 K. La ce te astepti. Scapa de ea!

QUOTE(ciprian93848)
dar unde naiba gasesc eu piese SH in jurul Pitestiului, ca daca e sa cumpar noi.....o vand.

Nu se fabrica acolo Dacia? Gasesti peste tot.
ciprian93848
am gasit solutia biggrin.gif se numeste Aveo biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Dan102455
Daca Aveo fata de Logan e solutie .... mai bine bicycle.gif
mihail81843
Cam asta ar fi ideea ...Aveo nu. :wave:
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.