Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Am si eu o intrebare legata de alarmele auto
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic > Multimedia & IT- Electronice
popovici102074
Daca ai alarma la o masina si trece unu pe langa ea si iti lasa un autograf cu cheia se intampla ceva?
air_wolf
da, o sa ai masina zgiriata sad.gif
CRG
mai nimic. Senzorul de soc n-are cum sa fie asa sensibil. Poate fi (la mine se regleaza intensitatea de la 1 la 10, acum e la 7), dar dupa aia urla la fiecare adiere de vant sau zgomot mai puternic.

Eventual pune-i un senzor de perimetru. E bun si la cateii pishacioshi si stapanii lor nesimtiti.. Doar ca trebuie si ala scos cand bate vantul mai tare.
air_wolf
conform normelor europene, daca senzorul de perimetru e prea sensibil poti lua amenzi zdravene. in unele tari nici nu se monteaz si chiar si senzorul de vibratii e setat pe mai putin sensibil.
A K U
Ideea e ca, daca e unu' al dracu' si vrea sa-ti zgarie masina, poti sa ai si unshpe alarme pe ea, ca tot ti-o zgarie. Ti-a dat cu cheia pe ea si a rupt-o la fuga, pana ajungi tu la el, deja bea o bere si rade-n barba ca ti-a facut-o. Singura solutie ar fi sa te rogi sa n-ai parte de astfel de nemernici...
Baby Blues
QUOTE(air_wolf)
conform normelor europene, daca senzorul de perimetru e prea sensibil poti lua amenzi zdravene. in unele tari nici nu se monteaz si chiar si senzorul de vibratii e setat pe mai putin sensibil.

In tara romaneasca iei amenda de asemenea ca in orice tara europeana. biggrin.gif
Lucian55
Si din cauza asta imi doresc eu casa, nu pentru ca nu as sta foarte bine si la bloc, ci pentru curte unde pot tine masinile smile.gif
M A R I A N
N-ai ce-i face, frate nici daca ai garaj (cum am eu) sau curte pentru ca tot vei iesi cu ea in oras la cumparaturi etc. Am si eu cateva dare facute de frustrati dar n-am ce-i face, o vopsesc pe Casco o data la cateva luni (oricum mi-o juleste si nevasta-mea biggrin.gif ).
Stiu, iti vine sa mori, mai ales daca e masina noua, dar incearca sa-ti impui sa nu te mai afecteze. Daca nu ai probleme cu masina, da-le dracu' de zgarieturi!
A K U
QUOTE(Marian67562)
Daca nu ai probleme cu masina, da-le dracu' de zgarieturi!


Asta e atitudinea potrivita. Am ajuns la aceeasi concluzie dupa ce am gasit-o pe a mea in parcare la supermarket zgariata de un cretin care si-a desertat cumparaturile din carucior, si-a pus palma-n fund, s-a suit in caruta si a plecat. Ce sa fac, doar n-o sa ma imbolnavesc de inima acuma din cauza unor pitecantropi?
Baby Blues
Mie imi e foarte greu sa fac cum face Dies Irae. V-am povestit pe alt topic ca am facut criza de inima cand eram la balcon si o cucoana care se certa cu barbatul, a deschis usa masinii parcate langa a mea si mi-a lovit portiera. Am zburat pana jos la masina!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.