Help - Search - Members - Calendar
Full Version: aveo full sau lacetti chel?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Chevrolet
Diaconu102065
Salut.Ma gandeam sa ma duc azi sa imi depun actele la un leasing.
Initial ma gandisem la un aveo elite sau platinum.Dar lacetti chel este cu doar 300 de euro mai scump.Voi ce ati alege?
Si daca puteti sa imi recomandati si un dealer, in functie de experientele voastre.
Mersi mult, si astept raspuns cat mai repede. Vreau azi sau cel tarziu maine sa le fac o vizita.
marius88521
Si mie mi-a fost greu sa ma decid,dar pana la urma am ales Aveo platinum. Am stat si m-am gandit,am ascultat si alte pareri si am ajuns la concluzia ca la o masina ai nevoie totusi si de unele optiuni care sa iti asigure siguranta,confortul si placerea de a conduce.
Diaconu102065
am fost azi la radacini.Cel de acolo mi-a zis ca motorul de 1,4 ar fi foarte lenes ptr lacetti sad.gif, si cum 1.6 nu imi permit.......
In schimb am obtinut vopseaua metalizata gratis la aveo.Probabil o sa inclin tot spre aveo pana la urma.....
ciprian93848
cand mi-am schimbat prima masina (o Nova 1995) am avut de ales intre Solenza noua, dar fara dotari si cu rata de vreo 400 ron, si DSN sh 2 ani vechime, full biggrin.gif (adica cu AC, ca altceva.. blink.gif ) cu rata 250 ron. Ia ghici ce am acum in fata blocului?! Un Aveo 5 usi biggrin.gif + o DSN care a facut 5 ani vechime. Deci eu am ales dotari.
Cristi36190
Lacetti hatcback se comporta decent cu motorul de 1,4 cu conditia sa nu incarci masina cu multe bagaje si mai mult de trei persoane. Demarajul la 100Km/h este de 11 secunde si ceva, viteza maxima 175Km/h. In plus e mai silentios motorul de 1,4 decat cel de 1,6. La consum insa nu e nici o sfaraiala. Ba chiar dimpotriva consumul extraurban la un regim de viteza peste 120Km/h este de cca 7,5L/100Km.
Eu am ales Lacetti Elite (destul de bine dotat zic eu) cu 500E mai mult decat costa atunci Kalos sedan full. Masina este insa in alta clasa, spatiul e mai mare (nu ma refer la portbagaj) si antifonarea e mai buna. La stabilitate si frane nici nu mai are rost sa comentez - are suspensii multilink si discuri pe spate, cu anvelope de 195... .
Asta a fost alegerea mea. Sunt un sofer prudent si nu cad in categoria celor ce cauta "siguranta" in stelele NCAP sau numarul de airbaguri.
Oricum, Chevrolet este o masina cinstita dpdv al preturilor. Cat dai atata face.
Diaconu102065
Am luat pana la urma un aveo platinum.Azi am fost sa il ridic.Dupa primii 30km prin bucuresti pot sa zic ca se comporta chiar decent.Am ramas placut impresionat de sonorizare.La computerul de bord, dupa ce am facut plinul arata ca mai fac 475 de km cu benzina aia, iar dupa 30km mai arata ca fac 370.In rest nu sunt probleme, astept sa ies din rodaj ca sa o forjez un pic.
ciprian93848
Bravo mah...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.