Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Masina la 2000-2200 E
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
petre28466
Salut!
As vrea sa imi cumpar masina, insa nu am decat maxim 2200 Euro. Ce ma sfatuiti, ce pot sa imi cumpar la banii astia in afara de Dacia Berlina? Ma gandesc ca masina sa fie in stare foarte buna, sa nu necesite cheltuieli foarte mari, sa fie fiabila si apoi sa o mai pot vinde si sa imi recuperez o parte din bani. Bine eu ma gandeam la un motor pe injectie, insa e mai greu de gasit la banii astia (si in general trec peste 100.000 Km). De precizat ca nu pot face credit pentru mai multi bani.
Ajutati-ma cu un sfat! Multumesc!
air_wolf
vw golf II. piese se gasesc, sint masini care bat 500.000km lejer. apoi cobra care iar e ok si e si ieftina si confortabila.
RUE
nu ai zis mai multe despre ce vrei la masina.
tico/matiz pana in 2001 maxim de banii astia si mare grija la facaturi.
opel rekord in stare buna dar nu stii niciodata.
fiat regata benzina, stiu o mazda 323 din 88 cu motor de 2000 si cu una de piese sub 2000 euro la un coleg de serviciu in tm.

etc
bogdan28467
La banii astia Matiz nu gasesc sigur, chiar si cele mai vechi bat de 3000 E. Un Tico nu ar fi rau insa si asta depinde de unde il iei pentru ca multe au fost pe firma sau au f multi kilometri. Imi cereai mai multe detalii despre masina. Nu sunt pretentios deloc. Nu ma intereseaza cati cai are, nici cate usi, sau alte lucruri. Ma intereseaza sa fie fiabila, sa nu bag prea multi bani in ea si la un moment dat sa o mai pot vinde si eu. Oricum la banii astia e clar ca nu pot fi foarte pretentios.
Un Volkswagen mi-ar placea insa am dat o cautare pe site si nu mi s-au intors f multe rezultate pozitive. Stiu ca Golf-ul are tablaria buna si motorul la fel insa depinde si de unde il cumperi. M-ar interesa si Golf insa sa stiu de unde il iau.
Multumesc! Astept in continuare pareri.
bogdan28467
Ce spuneti de un Daewoo Tico. Cum sta cu fiabilitatea masina? Singura problema este ca am 1,93. Credeti ca am loc in masina fara sa fiu jenat de ceva?
A K U
QUOTE(bogdan28467)
Ce spuneti de un Daewoo Tico. Singura problema este ca am 1,93. Credeti ca am loc in masina fara sa fiu jenat de ceva?


La 1.93 m, eu as uita de Tico. Orienteaza-te spre altceva, daca nu vrei sa faci spondiloza dupa cateva zeci de km biggrin.gif
Emanoel-Adrian
Mai asteapta putin,mai strange bani si poti sa iei din Germania ceva sa te tina ani fara probleme.
Eu tocmai mi-am adus un Passat din 95 motor 1.8 injectie monopunct,luat de la proprietar cu 3000 de Euro in cap!.Astept sa cada taxa si guvernul razgandeanu si o inmatriculez,nu e nici o graba!.Tu poti sa mai strangi ceva bani intre timp,cred ca nu cumperi masina doar pentru cateva luni!? Nu?.
Cezar81667
TOT pentru 2000 euro am batut targul.
Variante pe piata:
dacia berlina
oltcit
audi 80
si orice alta masina anterioara anilor '90
astept inca 2000 euro dintr-o sursa de finantare biggrin.gif , s-apoi caut la categoria "masina de 4000 euro" :bash:
bogdan28467
Credeti voi ca o sa cada taxa, ca astia nu se lasa nici morti! Ia spuneti-mi, am vazut pe net masini aduse din strainatate, cu numere straine. Ce stiti despre ele? Legal cat se poate circula cu aceste masini dupa ce intri cu ea in tara. Am vazut ca ofera procura si factura ca apoi sa o poti inmatricula. Si de asemenea am vazut foarte multe persoane care merg cu ele de mai multa vreme fara probleme. Am mai intrebat si eu in stanga si in dreapta care este treaba cu masinile astea si nimeni nu mi-a dat un raspuns concret.
Emanoel-Adrian
Da,eu sunt ferm convins ca o sa cada si taxa si guvernul motocicleanu,nu sunt sanse de izbanda impotriva UE,mai ales cand comisarul este ungur.
A cazut in Ungaria (ieri vorbeam cu un coleg ungur si imi spunea ca acum se plateste(in Ungaria) in functie de vechime,masina noua=taxa mare;masina veche=taxa mica.Voi ce crede-ti,toate tarile din jurul nostru (membre UE)care au instaurat o taxa asemanatoare au renuntat la ea fiind neconforma cu legislatia Uniunii,numai Romania o sa o pastrez fiindca il are drept PM pe motocicleanu!?? Ha..Ha..Ha..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.