Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Cauciucuri Yokohama
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Tuning > Cauciucuri/Roti
gogu25920
Ce stiti despre aceasta marca. Impresii etc. Vad ca mai nou la Toyota se incalta masinile cu astfel de cauciucuri si se pare ca , castiga tot mai mult teren. Sunt de categoria a doua ca sa zic asa sau nu?

Ma intereseaza in special imprsii despre modelul E70B dimensiunea 185/60/R15 de vara.
alin94962
Scuza-ma, dar nu gasesc nicaieri modelul asta...
alin94962
Incearca oricum pe www.tyretest.com
gogu25920
am cautat pe google am dat yokohama tires mi s-au dat cateva linkuri multe in rusa sau japoneza si cateba pdf in germana cu un catalog de-al lor. daca la alte modele de cauciucuri erau explicatii tehnice la asta fig doar un rand ca sunt puse pe Toyota Yaris. Cred ca sunt un model ff nou. De asta am intrebat pe forum ca poate o sti cineva mai mult.
Ediz33425
Anvelopele Yokohama sunt de mult pe piata.Sunt de cca 20 ani in Istanbul si imi amintesc ca prin anii '90 erau in mare voga pneurile late Yokohama inscriptionate lateral cu vopsea alba.Dpdv calitativ cred ca sunt bune de indata ce echipeaza modelele Toyota.Am vazut aceste pneuri mai mult pe autobuze si camioane.

Firma Yokohama Rubber Co. a fost infiintat in anul 1917.Punctele de productie sunt:
-fabrica din Hiratsuka(1952-pneuri ptr industria aviatica)
-fabrica din Mishima(1946-pneuri ptr autoturisme & pneuri high performance)
-fabrica din Mie(1964-nespecificat)
-fabrica din Shinshiro(1964-pneuri ptr autoturisme si utilitare)
-fabrica din Onomichhi(1974-pneuri ptr 4x4)
-fabrica din Ibaraki(1973-racorduri rezistente la inalta presiune & agenti chimici)

Mai jos se gaseste si link-ul,dar din pacate este doar in limba turca.

Weekend placut


http://www.yokohama.com.tr/ :wave:
Tiberiu61940
Nevasta-mea are la Yaris Yokohama Decibel si sint foarte silentioase.
Arheopterix
Am avut in Germania Yokohama pe un 325IX in 92.
Unul din ele a facut o galma pe suprafata de rulare (erau noi).
Masina incepea sa vibreze pe la 80 km/h.
Am fost la 3 serviceuri pana au descoperit ce avea.
Am jurat sa nu mai cumpar marca asta.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.