Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Asigurare CASCO la Focus nou
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Ford
addi98383
Va salut!Am nevoie de un sfat de la voi:unde as putea sa-mi fac un casco pt. Focus convenabil si ca acoperire,dar si financiar?Am o oferta de BT Asigurari (648 EURO),dar pachetul lor de asigurare nu include "vandalismele".Va multumesc! arigato.gif
Lucian55
Pai eu de ex imi fac casco 90% pentru vandalisme ( gasit masina zgariata, furat oglinzi etc.) si mai putin pentru accidente.
addi98383
Multumesc pt. pont,Lucian!

Ceva preturi de la asiguratori?
Lucian55
Eu am la masini casco de la Tiriac. Stiu ca la Fiesta a fost vreo 550-600 euro, acum tie la Focus o sa iti ia mai multi bani. (asta pentru pachetul full)
Forbes49937
Eu am renuntat la Alliantz. As recomanda Omniasig. Argumente: mai ieftin si acelasi conditii ca la Alliantz, chiar ceva in plus apropo de acel centru non-stop si care te rezolva si cu politia din Grivita. Parerea mea e ca daca ai masina noua sa te interesezi si daca asiguratorul care il alegi are decontare cu cat mai multe service-uri si mai ales cu cel pe care vrei sa-l folosesti. La acest capitol cel mai bine stau Alliantz si Omniasig. Sincer eu am renuntat la Alliantz din cauza mariri nejustificate de anul asta a politelor si am ales Omniasig. Adica contret la masina mea am platit in primul an aprox 550eur iar ptr anul asta la prelungire Alliantzul mi-au cerut 1200eur. La Omniasig platesc 733eur cu tot inclus, adica vandalism si patrundere prin locuri inundate.
sebastian34017
Salut !
Eu am fordul 1.6 TRend ( are 1 an de cind e cumparat) asigurat la Asirom si cu toate interventiile si discounturile am obtinut pentru al doilea an 780 euro pentru full casco ; in primul an a fost 760 euro.
Am facut informare si anul acesta la asirom si pentru aceeasi masina mi l-ar fi facut la 860 euro ( in situatia in care masina n-a avut daune in primul an); asa ca a trebuit sa intervin sa obtin o suma mai mica ; se poate daca stii pe cineva si asta oriunde nu numai la asirom; totul este legal ;sint multe lucruri care nu ti se spun ;
bafta !
radu95101
Din cat am cautat pana mi-am facut CASCO la Opel cel mai avantajos a fost la BCR Asigurari.
FULL CASCO adica:
-accident intern sau international
-furt doar intern
-vandalism
-cataclisme(grindina,inundatii,furtuna,etc)
Masina este asigurata la 13.500 euro si prima de asigurare este de 58 euro/luna.
Ce imi place cel mai mult la ei ca sunt prompti si eficienti.(nu stai dupa bani sau sa te trimita in service-uri care fac treaba de mantuiala).
In orice caz fiecare isi face asigurare unde crede el ca e mai bine.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.