Help - Search - Members - Calendar
Full Version: va rog dati-mi un sfat
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Renault
opris72246
vreau un megan bicorp sh,am gasit si benzina si diesel(intre 50.000-90.000 km)ce imi recomandati?ce costuri de intretinere posibile o sa am?
eddie
1.Incearca in primul rand sa aiba cati mai putini kilometri.
Un diesel se spune ca este ceva mai scump la intretinere,dar nu e mare diferenta,poti sa ma crezi...
2.Cele pe benzina sunt mai sprintene,se spune,dar te asigur eu,ca la Renault cel putin,nu te faci de ras cu dieselurile(peste 80 c.p.) !
3.In schimb,un diesel e mult mai economic decat un motor pe benzina si asta e valabil si la Renault
4.Vezi ca la 4 ani sau 60.000 de kilometri trebuia facura revizia la care se schimba si distributia si aia costa si la diesel si la benzina vreo 24 de milioane ! Deci trebuie sa-ti dovedeasca cu acte ca a facut-o ! Altfel o vei plati tu !
5.Eu as alege inca odata diesel !
Liviu107106
Parerea mea este sa nu iti iei renault megane. Conduc un megane de 15.000 km (al parintilor) si ce sa spun ... dezastru. In primul rand scaunele fata sun incomode - scurte,inguste si tari, gurile de ventilatie parca sunt facute sa iti bata numai in cap, frana ... nici acum nu m-am obisnuit pe deplin cu ea, scartaie atat suspensia fata cat si bordul de la 5000 km ....
In plus am 2 prieteni cu megane si amandoi au ramas in drum cu masinile lor pt ca s-a stricat sistemul de ponire cu cartela :bash: :bandit: :minigun:

Cumpara un golf. Marfa de calitate.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.