Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Navigatie TLC 120
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Toyota
sam101609
Salut! Posed o Toyota Land Cruiser Model 2003 pachetul Vip cu navigatie. Problema e ca nu pot folosi navigatie in Romania. nu reusesc sa gasesc nicaieri harta Romania pt acest model. Sistemul are On-Board Europa de Vest. Puteti sa ma ajutati cum as putea sa fac rost de harta Romaniei? Va multumesc!
vio
nu ai cum . pt ca nu exista , unitatea de dvd este sub scaunul din dr wink.gif acolo gasesti dvd ul cu prb , daca gasesti u sa il schimbi sau adaptezi .... cool smile.gif
virtualm67947
http://www.toyota-mapupdates.eu/

Poate prin 2009 o sa fie si in ro.


VM
drabisan
Nu e, cel putin pentru o vreme...
Am sapat site-ul navteq la greu (se duce in toyota-mapupdates.eu sau lexus-mapupdate.eu) si degraba.
Indiferent de seria dvd-ului, lumea incepe sa fie gri dupa Cehia spre incoace...
Desi, Navigon are produse pentru Ungaria, Romania, Bulgaria etc...
Si cum Navigon detine Navteq...
Nu inteleg de ce nu baga pe dvd-ul ala si citeva zeci de mega pentru tarile bananiere...
La telefon ei zic ca au, dar unde?
vio
in patagonia sau poplaca , pt EU de est nu e gata harta inca biggrin.gif peste 1-2 ani iese biggrin.gif:D:D smile.gif ca si motorul D- CAT , suntem prea "fraieri" pt asa ceva . pana una alta la noi in tzara ne descurcam. lasa fraierii de afara sa se rataceasca si sa faca ei gat ca nu au navtec , ca astia fara electronica "este varza" "nu stie sa citeasca o harta "
DAN
QUOTE(virtualm67947)
http://www.toyota-mapupdates.eu/

Poate prin 2009 o sa fie si in ro.


VM

Tocmai am aflat ca pana in vara anului viitor va fi pusa la punct si harta Romaniei,precum si Europa de Est.Vor fi chemate in service toate masinile ce au sisteme de navigatie,pentru update... :wave:
drabisan
QUOTE(DAN)
QUOTE(virtualm67947)
http://www.toyota-mapupdates.eu/

Poate prin 2009 o sa fie si in ro.


VM

Tocmai am aflat ca pana in vara anului viitor va fi pusa la punct si harta Romaniei,precum si Europa de Est.Vor fi chemate in service toate masinile ce au sisteme de navigatie,pentru update... :wave:


Da Dan, Navteq lucreaza la o harta a Romaniei si Bulgariei. Pentru Ungaria si-au facut deja, dar nu inteleg de ce nu au lansat-o inca pentru Toyota sau pentru alte marci care folosesc hartile lor. Probabil urmatorul update de harti or sa-i contina pe vecinii nostrii (intre paranteze fie spus: numai Vadim poate sa nu-i respecte! Prin zona din granita cu Ro mai sint si eu virusati, dar in rest arigato.gif ).

Dar daca nu face Toyota, care poate pina atunci nu va mai fi reprezentata oficial de Inchcape, vreo promotie, mi-e greu sa cred ca va face cineva o asemenea pomana pe gratis. Sau or face-o, pentru imagine, daca au vindut in RO doar 50-100 de masini cu navigatie, si asta ar merge ca puncte la imagine, dar nu ar costa mai nimic pentru ei...

Update-urile de harti la Navteq, si in general, sint obscen de scumpe...
guerilla
QUOTE(drabisan)
Update-urile de harti la Navteq, si in general, sint obscen de scumpe...


navigon tocmai mi-a trimis mail ca update-ul la ultima versiune (include romania) ma costa 99eur si mi-au dat un voucher de 30eur. ti se pare obscen? ma scuzi, dar nu te pune nimeni sa iti cumperi update-urile de la dealerul de masini biggrin.gif
rotonib
[navigon tocmai mi-a trimis mail ca update-ul la ultima versiune (include romania) ma costa 99eur si mi-au dat un voucher de 30eur. ti se pare obscen? ma scuzi, dar nu te pune nimeni sa iti cumperi update-urile de la dealerul de masini biggrin.gif[/quote]

as da si 80 euro cum procedez sa obtin acest update ?
vio
[quote=rotonib][navigon tocmai mi-a trimis mail ca update-ul la ultima versiune (include romania) ma costa 99eur si mi-au dat un voucher de 30eur. ti se pare obscen? ma scuzi, dar nu te pune nimeni sa iti cumperi update-urile de la dealerul de masini biggrin.gif[/quote]

as da si 80 euro cum procedez sa obtin acest update ?[/quote]


iti zic i o.... decat ce e de Toyota merge in sistemul mashinii te chinui degeaba , am incercat io cu toate care sunt mai pricopsite .
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.