Help - Search - Members - Calendar
Full Version: O faza naspha
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic
serginho
Azi am fost si am comandat Logan MCV.cei de acolo mi-au spus ca o sa soseaca tocmai in luna MAI.de ce oare?? nu este cam mult?? de parca mi-as lua B.M.W.
Lucian55
Sa stii ca un Bmw vine relativ repede, mai ales daca nu vrei cine stie ce dotari pe el.
F L O R i N
Mai bine iti comandai masina la un dealer din alt oras mai apropiat ca poate o aveau pe stoc si o luai mai repede.
serginho
mai sa stii. dar nu m-am gandit la asa ceva. se mai poate face ceva in privinta asta? bicycle.gif
Alex-F1
Pai daca ai dat ceva bani avans, poti totusi sa incerci, dar sa-i iei cu binisoru, ca sa-ti poti recupera banii (spui ca te-ai razgandit....ca au aparut alte cheltuieli neprevazute....bla, bla), dar daca n-ai dat nimic, pur si simplu te duci si spui ca anulezi comanda, din motive ce nu-i privesc pe ei si gata....nu cred ca au ce sa-ti faca....eventual sa-ti sufle juma de kil de pene biggrin.gif Baftoi! :wave: Tine-ne la curent (dar nu la 220V).... blink.gif
Legionaru'
Anuleaza comanda si ia-ti un Audi! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
serginho
nu cred k pot sa iau altceva.la 12.500 nu gasesc ceva mai convenabil.sa fie nou si cu garantie.nu?? blink.gif
a3des
Skoda Roomster. In luna matie are reducere de 1000 euro.
OaneA4
QUOTE(Legionaru')
Anuleaza comanda si ia-ti un Audi! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif



Si eu iti recomand AUDI biggrin.gif
Mariustom
Vă rog să nu continuați "gâlceava" de pe celălalt topic închis, cu rugina de pe Audi !!! blush.gif
serginho
am fost la ei si nu s-a putut anula comanda.in fine....noi sa fim sanatosi si sa avem parte de masini cati mai adevarate.nu??? biggrin.gif
Alex-F1
Hmmm....ciudat....poate n-ai fost tu suficient de hotarat si de ferm....adica ti-o baga acuma pe gat cu forta sau cum? Intr-un fel mi se pare corect...au prins clientu, gata, nu-i mai dau drumu, ca doar au si ei bonusuri salariale in functie de vanzari!!! Ai dat deja avans sau nu?
serginho
QUOTE(Alex-F1)
Hmmm....ciudat....poate n-ai fost tu suficient de hotarat si de ferm....adica ti-o baga acuma pe gat cu forta sau cum? Intr-un fel mi se pare corect...au prins clientu, gata, nu-i mai dau drumu, ca doar au si ei bonusuri salariale in functie de vanzari!!! Ai dat deja avans sau nu?


am dat avansul in valoare de 1875de euro. am citit fe forumul Dacia(www.daciaclub.ro) , ca majoritatea clientilor Logan asteapta in jur la 2 luni de zile pana soseste masina.deci..... o sa ma obisnuiesc cu ideea ca voi avea masina prin luna Mai cel mai devreme. asta daca se tin de cuvant si o livreaza la termen :bash:
florin55503
pai din moment ce ai semnat actele nu prea ai cum sa mai dai inapoi. ai semnat un contract pana la urma si masina ta este programata sa intre la un moment dat in productie

PS: la 12500 te incadrai la un opel astra classic caravan si nu numai. dar era intretinerea mai scumpa
air_wolf
QUOTE(florin55503)
pai din moment ce ai semnat actele nu prea ai cum sa mai dai inapoi. ai semnat un contract pana la urma si masina ta este programata sa intre la un moment dat in productie

PS: la 12500 te incadrai la un opel astra classic caravan si nu numai. dar era intretinerea mai scumpa


12500 DACIA?!?!??! blink.gif blink.gif
Kun95299
a innbunit lumea sad.gif N-as da atatia bani pe o dacie...
Apropo am vazut azi un logan, cred ca CDI era, scotea un fum negru de parca ardea un cauciuc...Cred ca nu respecta nici o norma de poluare.
florin55503
QUOTE(air_wolf)
QUOTE(florin55503)
pai din moment ce ai semnat actele nu prea ai cum sa mai dai inapoi. ai semnat un contract pana la urma si masina ta este programata sa intre la un moment dat in productie

PS: la 12500 te incadrai la un opel astra classic caravan si nu numai. dar era intretinerea mai scumpa


12500 DACIA?!?!??! blink.gif blink.gif


pai el a intrebat ce isi putea lua la 12.500

"nu cred k pot sa iau altceva.la 12.500 nu gasesc ceva mai convenabil.sa fie nou si cu garantie.nu?? "
serginho
QUOTE(Kun95299)
a innbunit lumea sad.gif N-as da atatia bani pe o dacie...
Apropo am vazut azi un logan, cred ca CDI era, scotea un fum negru de parca ardea un cauciuc...Cred ca nu respecta nici o norma de poluare.


uite ca eu am dat.si nu imi pare rau avand in vedere ca masina este noua. noua fiind, cum o sa merg cu masina, asa o sa o am. sunt constient ca la banii astia imi puteam lua un Vw Passat bunicel, dar nu se stie ce forje a luat inainte.am dreptate??? arigato.gif
Mariustom
Pe jumate.
De unde știi la câte forje va rezista a ta ? blink.gif biggrin.gif

Să nu mă iei cu garanția, asta e făcută anumit pt ce se defectează, dar nu ar trebui să se defecteze. Sau e permis la o mașină nouă să se defecteze diferite piese, să nu zic ceva mai nasol ? blush.gif
Dacă în perioada de garanție "îți pică" diverse componente, atunci după garanție, la ce mai ai speranțe ? :angel:
florin55503
QUOTE(zahiu95518)
QUOTE(Kun95299)
a innbunit lumea sad.gif N-as da atatia bani pe o dacie...
Apropo am vazut azi un logan, cred ca CDI era, scotea un fum negru de parca ardea un cauciuc...Cred ca nu respecta nici o norma de poluare.


uite ca eu am dat.si nu imi pare rau avand in vedere ca masina este noua. noua fiind, cum o sa merg cu masina, asa o sa o am. sunt constient ca la banii astia imi puteam lua un Vw Passat bunicel, dar nu se stie ce forje a luat inainte.am dreptate??? arigato.gif


nu vreau sa fac pe lupul moralist dar gaseai la banii astia altceva mai bun. dar aveai apoi niste costuri mai mari de intretinere. oricum e prea tarziu acum. sa o stapanesti sanatos. stai linistit pt logan s-a asteptat si mai mult
serginho
QUOTE(Mariustom)
Pe jumate.
De unde știi la câte forje va rezista a ta ? blink.gif biggrin.gif

Să nu mă iei cu garanția, asta e făcută anumit pt ce se defectează, dar nu ar trebui să se defecteze. Sau e permis la o mașină nouă să se defecteze diferite piese, să nu zic ceva mai nasol ? blush.gif
Dacă în perioada de garanție "îți pică" diverse componente, atunci după garanție, la ce mai ai speranțe ? :angel:


fii mai explicit.cred ca stii tu ceva.
Kun95299
nu cred ca e diferenta mare la intretinerea unui logan si o alta masina din import (din acelasi categorie de pret, ca sa nu luam acuma intretinerea unui Ferrari)
serginho
o alta varianta a mea era sa cumpar fabia break 1.2.dar.....m-am gandit ca loganu` este mai spatios si..... alte motive nu cred k am mai avut.
Kun95299
ok...nu putem spune ca Loganul e o masina rea. Sa ai noroc la el, si sa-ti apara la usa mai repede decat ti s-a zis. Poate i-ti face reprezentanta o surpriza si ti-l aduce maine tongue.gif
serginho
sa de Domnu` sa vina maine sau chiar saptamana viitoare.ca sa ma duc si eu de Paste cu masinutza mea la iarba verde,la un gratar.ca doar am 7 locuri pe ea. biggrin.gif biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.