Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Camere de supraveghere pe E70 (Bucuresti/Alexandria)
Masini.ro Forum > Masini.ro > Circulatie
grenouille
Am vazut ca s-au montat de curand.
Sunt de la Bucuresti pana la Draganesti Vlasca aproximativ (mai departe nu am remarcat)
Eu am numarat 4 (Mihailesti, Valea Plopilor, Ghimpati, Naipu) dar inclin sa cred ca sunt mai multe (in fiecare comuna)
Stie cineva mai multe?
CatalinKRK
Cat de curand? Eu n-am vazut decat la intrarea in Bujoreni sau Prunaru o pancarta cu "Atentie, trafic monitorizat video" in rest n-am vazut nimic. Plus ca desi era pancarta asta, politaii tot stateau cu radarul...
La televizor am auzit numai de Teleorman ca s-au pus camere, nu si in Giurgiu.
Pai daca e asa, vreo 2-3 tot am luat, mai ales in zona Mihailesti - Ghimpati unde nu-mi aduc aminte sa fi mers cu 50 la ora.
grenouille
eu le-am vazut sambata si am verificat azi.

panourile sunt intr-adevar de mai mult timp...


in mihailesti este chiar la intrare cand vii dinspre Alexandria
F L O R i N
Dar au si radar sau sunt doar pentru supraveghere ?
ovi93268
Pe ce sunt montate camerele ? Pe stalpi? Eu sincer sa fiu nu le-am vazut Duminica pe cand ma intorceam de la Rosiori spre Bucuresti (dar nici nu m-am uitat prea atent ) ,dar am vazut pancarta pe care scria ca traficul e monitorizat video .Poate ne spune cineva mai exact unde sunt amplasate...
grenouille
da, sunt montate pe stalpi. nush daca au radar, ca oricum sta politia cu radaru' in Ghimpati + alte localitati la alegere
eu am scris deja unde le-am vazut, cine are mai multe informatii.. le vreau si eu!
florin55503
eu am fost spat trecuta si in afara de un panou de avertizare chiar nu am vazut nimic. doar sticletii care se plimba prin comune cu masina cu radar
grenouille
cand mai trec pe acolo o sa incerc sa fac o poza uneia din ele (mai exact, rog unul din pasageri, eu tre' sa fiu atenta la drum) si o pun aici
CatalinKRK
Sunt la trecerile pentru pietoni (in Valea Plopilor si in Naipu), si la intrarea in Ghimpati dinspre Bucuresti (la intersectia de la benzinaria Petrom). In Mihailesti nu am vazut-o.

Sunt destul de mari si vizibile. Iar daca ar sta politisti la panda si-ar face planul numai din cei care circula fara luminile de intalnire pe drum european.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.