Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Pareri Seat Leon FR 2.0 TDi 170cp.
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > SEAT
Andrei59324
Vreau sa-mi achizitionez un seat leon FR de 170 cp.Doresc de la posesorii de seat Leon sa-mi spuna ce parare au despre masina lor.....fara sa fie subiectivi.
Daca sunt probleme???Care ar fii ele??
Ma gandeam ca motorul de 170cp este cam puternic....nu consuma mult??Mai aveam o varianta ..Leon Sport-up 2.0TDi 140cp....asta e cam 18.300E si FR este 20030E.
Care ar fii mai echitabil....nu ma intereseaza neaparat puterea.
Merci mult!!
DORU
Voi realiza un drive-test amplu cu Leon FR sambata urmatoare, dupa care revin cu detalii. Am condus acest motor pe Octavia RS, am condus si cel de 140CP atat pe Octavia 2 cat si Seat Toledo, iti voi spune parerea mea obiectiva sapt viitoare.
Andrei59324
K....abia astept!!! beer.gif
DORU
Drive-testul s-a amanat pt 31 martie. Avand in vedere ca este unul amplu, sper sa merite asteptarea...
G e o r g e
avem motorina pentru aceste motoare la noi ?

din cate stiu eu ... sunt un pic cam pretentioase .
Andrei59324
Am vazut destule prin oras......p motorina.Eu nu cred ca au motoare mai avansate decat audi sau vw....d fapt e cam acelasi.
Bagi euro 5.....poate chiar si euro 4....Am vayut destui care bagau.
DORU
Din pacate, testul s-a amanat; masina a fost arvunita in week de The Big Boss ... dar tot pun mana pe ea, dupa Pasti.

Motorul 2.0TDI-PD 170CP se afla si pe VW Passat, Octavia RS si nu are probleme...Dar este recomandat sa se foloseaca motorina ea mai buna (EVO 5).
Andrei59324
Dah...pana la urma am facut test drive cu FR si l-am comandat.Am ramas placut impresionat...frana, pozitia in curbe este excelenta...e tare masina.....singurul lucru care nu m-a impresionat este interiorul care are niste portiuni cam nasoale.
aa....era sa uit,,...sunetul bicycle.gif ...cu toate ca e diesel are un sunet f sport......si s aude f tare in masina.
G e o r g e
taca taca fas ? biggrin.gif
Andrei59324
M-ar interesa un consum oficial....am vzt ca in carte scrie ca in oras ia cam 7.8%.....ma interesa de la posesorii de Octavia 2 RS 2.0 TDi si Golf 5 GT aceeasi motorizare cam cat ar consuma...
Razvan100780
Consuma cat scrie in carte. Daca il conduci decent si nu este vorba de o situatie cand stai bara la bara pe undeva prin Bucuresti. Intr-o zi normala o sa-ti mai putin de 8 in oras, iar in weekend pe la 7.
Trebuie insa sa stii sa conduci un diesel ca sa obtii consumurile astea.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.