Help - Search - Members - Calendar
Full Version: identificare rar sau nu
Masini.ro Forum > Masini.ro > Juridico-financiar
rosu93818
Salutare la toata lumea
Am si eu o problema am cumparat de vreo 2 zile un vw pasat din 2001 care este adus in dec.2006,am facut toate actele cu cel care a adus-o,a radiat-o la financiar.Intrebarea mea este ca daca mai trebuie sa mai fac identificare rar dat fiind faptul ca masina a fost inmatriculata in romania de aproximativ 2 saptamani.
Proprietarul,adica cel care a adus-o mi-a zis ca s-ar putea sa nu-mi mai trebuiasca identificare(nu stia nici el sigur)ca cica este inscrisa de mai putin de o luna.
Dc merg la rar la focsani unde a fost facuta identificarea si cartea pot obtine o noua fisa de identificare
Has
Din cate stiu eu, la politie cer o noua identificare RAR la orice vanzare a masinii. Costa cam 40RON, dar timpul pierdut este mult mai valoros!.
Identificarea se face in judetul unde are cumparatorul domiciliul.

Bafta
BandiT
eu stiam ca identificarea e valabila 30 zile(sau 60 zile)...
cel mai sigur e sa intrebi totusi la politie...
bafta
Radu95448
Identificarea RAR este valabila 60 de zile si este necesara la fiecare schimbare a proprietarului (acum se radiaza si se inmatriculeaza automat pe numele cumparatorului)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.