Help - Search - Members - Calendar
Full Version: A sosit este in curte Octavia 2 Elegance
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Skoda > Octavia 2
cezar99881
Am adus-o acasa de ieri 7.03.07 acum este in garaj si sunt multumit.
Ce am primit in plus de la Skoda Bacau: Discaunt 800 de euro, presuri originale , pachetul legislativ- vesta,trusa medicala, stingator ,becuri rezerva, doua brelocuri Skoda un litru ulei, 20 litri motorina si multumiri biggrin.gif
P.S. am incercat sa pun o poza dar nu imi piermite aparatul am peste 100kb si nu pot sa il reglez am minim de 159 kb.
AlexTM
Pachet legislativ ? smile.gif smile.gif
asa se numeste? biggrin.gif
cristi98885
Discount-ul la ce suma finala ti l-au facut?Oricum sa o stapanesti cu mare placere si sa ajungi cu ea pana in Australia si inapoi! beer.gif
Mariustom
offtopic.gif
Dimensionarea pozelor ce vrei să le atașezi unui mesaj nu se face din aparatul foto ci cu ajutorul unor programe de vizionare poze gen IrfanView sau ACDSee.
mike.omega
Uaaaa, astia de la Skoda iti dau si ulei?! blink.gif laugh.gif
Deci se recunoaste in mod oficial ca motoarele TDI papa ulei!

Sa o stapanesti sanatos!

@Mariustom: xnview e mai mic si mai free de downloadat smile.gif
Legionaru'
QUOTE(mike.omega)
Uaaaa, astia de la Skoda iti dau si ulei?!


Si VW face acelasi lucru.
Mariustom
Cezar, să o conduci mult și sănătos.

Faptul că ai primit și un litru de ulei dă apă la moară unor răutăcioși și invidioși biggrin.gif cârcotași.

@ mike.omega: programele arătate de mine sunt exemple nu recomandări. Așa am zis, " programe de vizionare poze gen ... " .
Deci, n-am zis că-s cele mai bune. Vă rog frumos, d-le. blink.gif biggrin.gif
a3des
Sa o stapanesti sanatos!

Mike, unde este problema ca papa ulei? Si noi bem bere oficial beer.gif
cezar99881
Domnilor, pretul Skodei a fost de 20450 euro, dar am primit acel discaunt de 800 de euro adica am ajuns la un pret final de 19650 euro.
In schimb problema cu uleiul este adevarat ca mananca mi-a spus dealerul de prima data inainte sa o cumpar dar nu am dat inapoi la 15 mii de km sa iti ea vre-o 800 gr.
Dar nu este o problema si nu ma deranjeaza. Merge superb si imi place la nebunie chiar asi recomanda la multi acest model.
Numai bine si weekend placut la toti!
Radu97668
Sa o stapanesti sanatos si aveti parte numai ed evenimente fericite. In privinta consumului de ulei, eu nu inteleg de ce se face atata caz pe tema asta. Mie imi ia maxim 300ml intre 2 schimburi si asta numai daca merg mai agresiv.
DORU
Cezar, ai comis-o ! S-o stapanesti sanatos !
Adr1an
"Curea intinsa" si la cat mai multi kilometri pentru "domnisoara" lui Cezar !! beer.gif
cezar99881
va multumesc foarte mult de urarii, sper pe viitor sa ne intalnim fericiti pe forum :clapping:
valentin83875
si pe sosea
ca acolo ii sta bine iubitorului de skoda
Cristea77076
Am si eu o intrebare daca nu va deranjez cam in cat timp primesti masina?
F L O R i N
Daca exista pe stoc varianta agreata de tine de la plata avansului cca 3 saptamani.Daca doresti si alte optiuni pe ea dureaza cam doua luni.Bafta !
Nicorec105118
Va cer si eu niste sfaturi...asa prietenesti.....ce ar trebui sa imi dea in plus dealerul cand ridic masina???precizez ca am facut comanda acuma aproape 2 luni de o Octavia 2 1.9TDI Elegance cu putine dotari....sa cer trusa,triunghi si presuri?:)astept sfaturile voastre
DORU
Pachetul RAR vine implicit de o luna !
F L O R i N
Mie unul nu mi au dat nimic,nici macar un breloc asa ca nu va asteptati sa pice cadourile pe voi din partea lor.Depinde si cum trateaza fiecare cu ei.
someone
Dupa cum spunea Florin, depinde cum tratezi cu ei.
Eu am reusit sa obtin un discount, inainte de comanda ferma, de 400euro (~ESP), la valoare DDP 18474euro.
Cand a venit masina mi-am luat singur pachetul legislativ, inca nu era inclusa atunci cand am facut comanda.
Daca nu as fi negociat inainte de comanda nu stiu ce as fi obtinut.
Succes la negocieri!
Mihai64798
In Constanta, s-a intamplat asa ... a fost CASCO full 1 an inclus (ca era oferta), deci nu prea se incadreaza la discounturi, am scos airbagurile laterale gratuit ca era in Decembrie si deja intrase legislatia UE si erau obligati sa mi le dea, am scos gratuit, spalatoarele pt farurile Xenon, care se plateau separat si fara de care nu puteai sa iei Xenoanele. Am primit cadou breloc, calendar si o sampanie cu Skoda pe ea. :angel:
Pachetul legislativ nu a fost inclus si nici nu a venit ca bonus.
AlexTM
De cind legislatia UE obliga sa ai airbag-uri laterale??
Mihai64798
Sincer sa fiu nu stiu. Asa mi-a spus dealara. Am crezut-o pe cuvant, mai ales ca nu vad care ar fi fost problema mea cu niste airbaguri in plus gratuit. blush.gif Daca nu ma insel cam toate masinile noi au acum airbaguri standard in dotare. Sa fie asta un regulament UE sau nu ? Buna intrebare. Tot ce pot spune este ca initiativa mi se pare buna. arigato.gif
DORU
La Octavia 2 aibag-urile laterale vin standard incepand din ianuarie 2007.
La Fabia doar airbag-ul sofer.
Mihai64798
Prin urmare ma insel. Multumesc de corectare Doru. Eh, precum a mea a fost fabricata in Februarie 2007 desii comanda a fost data in Decembrie (28 e drept), are airbagurile respective instalate. Reprezinta pentru mine un castig deoarece in momentul deciziei cumpararii acestei masini, airbagurile in cauza nu au intrat in calculul nostru si le-am privit ca pe "un cadou".
DORU
Mihai, cu placere! arigato.gif
viorel96351
Salut.
Cam tarziu dar s-o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea fara evenimente neplacute.
Cred ca te-ai "tiganit" cu ei bine de ai luat si discount si restul.
Numai drumuri bune :clapping:
Mihai64798
Multumesc de urari Viorel.
Dimpotriva, nu m-am tiganit deloc cu ei. Am mai specificat ca domnisoara care mi-a fost dealer s-a comportat excelent de la prima pana la ultima secunda. Tot ce am "primit" a fost din amabilitatea firmei si a dealerului. E drept ca am adus aminte de discounturi suplimentare dar avand in vedere ce imi oferise deja, parca fortam nota inspre nesimtire. blush.gif
Aurelian102562
QUOTE(DORU)
Pachetul RAR vine implicit de o luna !


Ce inseamna "vine implicit"? Vine implicit gratis, sau vine implicit si ti-l baga pe gat sa-l platesti? Eu am obiectele respective ramase de la masina veche si nu vad ce sens ar avea sa mi le bage pe gat sa le mai cumpar o data...
DORU
Pt modelele fabricate incepand cu saptamana 22 sau cele cu MY 2008, pachetul RAR vine gratuit odata cu masina.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.