Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Skoda este cea mai buna marca
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Skoda
Daniel65671
Škoda este cea mai buna marca pentru cititorii Top Gear

56.000 de cititori ai revistei Top Gear au votat 152 de masini in sondajul de satisfactie a clientilor, realizat anual de publicatia britanica. Per total, Škoda a fost votata marca numarul 1 in 2006, modelele Octavia, Fabia si Superb clasandu-se in primele zece locuri.

Al treilea loc in acest sondaj prestigios a revenit generatiei anterioare a lui Octavia, pe care Top Gear a descris-o drept „capodopera dependentei”. Locul patru a fost ocupat de „incantatoarea” Fabia, iar luxosul Superb a obtinut locul al saptelea in sondaj. Cele trei clasari impresionante au contribuit la victoria totala a marcii Škoda.

Un purtator de cuvant al prestigioasei reviste a declarat: „Este o realizare uluitoare pentru constructorul ceh, care a reusit sa distruga monopolul japonezilor in topul clasamentului – mai ales dominatia autoritara a lui Lexus. Este o distinctie meritata, dupa un deceniu de productie a unor masini care ofera exact ceea ce isi doresc proprietarii lor. Sa toastam pentru Škoda.”

Rezultatele sondajului vor fi publicate in editia din martie a revistei Top Gear si pot fi vizionate si pe site-ul www.topgear.com.

Noua Škoda Fabia va imbunatati popularitatea marcii in randul clientilor din Marea Britanie, incepand cu luna mai, cand va incepe comercializarea sa, in timp ce noua Octavia – lansata in 2005 – a avut deja parte de o primire excelenta din partea presei auto si a circa 18.000 de clienti.
Bogdan-Ionut100466
sincer sa fiu mie nu mi se par cele mai excelente,motoarele cu care sunt echipate octavia II or fi ele vw,dar am inteles k cele pe benzina nu au 16v,asa k nu stiu cat de nervoase sunt,iar preturile mi se par putin cam piperate pt optiunile pe care le ofera.Eu am o elantra cu motor de 1.6 16v si vreo 105 cai dar pot spune k am lasat cu brio o octaviaII in urma.Initial am vrut sa cumpar o octavia II 1.6 benzina echiparea elegance dar m-am razgandit si nu imi pare rau deloc.

Lb romana nu admite asemenea formulari !
Kun95299
Bogdan-Ionut, conteaza si cine a condus Octavia II, ca daca conduceam eu sigur nu ma lasai in urma tongue.gif Si ca sa te linistesc, sa stii ca si un jeg de dacie 1300 te poate lasa in urma daca conducatorul lui e bun.
AlexTM
- Puterea nu e totul. Si pe mine ma mai lasa in urma chiar si unii cu Logan diesel.
- EXISTA motoarele pe benzina cu 16V la Skoda
- Da, preturile au inceput sa fie cam mari ...
cristi98885
Din cate stiu eu motorul de 1.4 are 16 v,si cred ca se descurca acceptabil ptr caroseria de la Octavia 2.In ceea ce priveste preturile,cele mai avantajoase ar fi cele de pe echiparea trend(climatronic,ABS,airbag sofer si pasager,discuri fata-spate,etc).Afirmatia ca Skoda ar fi cea mai buna masina este si va ramane una discutabila,poate ramane cea mai avantajoasa la clasa ei din pct de vedere calitate-pret.Spre exemplu eu consider VW Golf mai confortabil decat O2,dar ma atrage designul de la Skoda. :coffee:
Radu69537
nu cred ca skoda e cea mai buna masina, dar consider ca ofera un raport calitate pret excelent.
Radu97668
legat de calitatea skoda si rezistenta masinilor. tocmai am avut o tamponat cu un ford focus nou (de fapt a fost mai mult o stergere). Eu: o usoara zgarietura pe tabla care cred ca se poate remedia cu putin polish. Fordul: tabla indoita si vopseaua sarita.
offtopic: acum sunt la unitatea de politie pe grivitei. nu credeam ca exista sectii de politie atat de bine dotate: internet cafe, laptop-uri acer ferrari si monitoare acelasi model; ca sa nu mai vorbim de canapele pe care sincer as putea trage un pui de somn pana imi vine randul.
F L O R i N
QUOTE(Radu69537)
nu cred ca skoda e cea mai buna masina, dar consider ca ofera un raport calitate pret excelent.


Normal ca Skoda nu este cea mai buna masina dar din clasa medie din care face parte este cea mai buna.Asta este doar o parere personala.
Has
Un top din Anglia, care spune multe tinand cont de conservatorismul britanic.http://www.reliabilityindex.co.uk/top10.ht...128339010848601
Legionaru'
QUOTE(Florin84384)
Normal ca Skoda nu este cea mai buna masina dar din clasa medie din care face parte este cea mai buna.Asta este doar o parere personala.



Octavia,la ea cred ca te referi, face parte din clasa compacta.
Parerea personala e aproape de adevar.
F L O R i N
Ai dreptate,insa eu m am referit la partea financiara. :angel:
AlexTM
QUOTE(Legionaru')
QUOTE(Florin84384)
Normal ca Skoda nu este cea mai buna masina dar din clasa medie din care face parte este cea mai buna.Asta este doar o parere personala.



Octavia,la ea cred ca te referi, face parte din clasa compacta.
Parerea personala e aproape de adevar.

Adica? In clasa cu Golf? Si A4, BMW seria 3 in ce clasa sint?
Dar ... Volga?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.