Help - Search - Members - Calendar
Full Version: opel astra; ajutor,va rog!
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel > Astra / Zafira
alin101085
salutare tuturor!am un opel astra pe injectie, model 1993 shi am mai avut ceva probleme de cand am cumparat-o.
mai nou, de 2 saptamani se aprinde un bec in bord si nu stiu despre ce e vorba.becul este ultimul din stanga jos,urmatorul dupa frana de mana.la in ceput se aprindea rar,dar acum a inceput sa se aprinda din ce in ce mai des..
va rog mult ajutati-ma!!!
Costin46860
Daca e semnul in forma de motor (check engine) e de la amestecul aer-carburant (are o sonda, senzor ... care nu mai functioneaza in parametri) .
alin101085
e becul ce afiseaza "semnul exclamarii"....
eddie
Aia e frana de mana !
booneK9
aaaa. auch... buna dimineata... sigur ai permis de conducere?
Daca se aprinde aleatoriu, vezi sa nu cumva sa fie firul ciupit si sa faca masa pe undeva.
booneK9
Scrisoare deschisa catre alin101085
In primul rand te rog sa ai rabdarea sa citesti regulamentul forumului de la http://www.masini.ro/forum/viewtopic.php?t=6208.
In special punctul 19 unde e vorba despre mesaje private.
In al doilea rand iti atrag atentia asupra faptului ca nimeni nu e obligat sa raspunda nimanui la nici o problema, intrebare, solicitare de ajutor. Iar daca cineva iti sugereaza o posibila rezolvare, ai macar bunul simt sa te gandesti ca si-a consumat timpul ca sa-ti dea tie, un necunoscut, un sfat. Nu cred ca e cineva pe-aici al carui scop in viata e sa te faca pe tine fericit. Dar daca tot a investit din timpul lui pentru tine, ai macar gentiletea sa te pastrezi in limitele bunului simt.
In al treilea rand, daca vrei un raspuns la obiect, descrie problema ta clar. Nu e cazul sa se dea nimeni peste cap sa incerce sa inteleaga ce vrei tu de fapt, daca nu reusesti sa fii explicit.
Si nu in ultimul rand, sper ca nu ai pretentia ca la vechimea ta pe forum masurata in 2 (doua mesaje) toata lumea sa caute cu frenezie raspunsuri la problema ta. Functia de cautare chiar face minuni.
eddie
Multumesc pentru PM-ul de... ,,multumire''.....

De la: alin101085
La: E d d i e
Trimis: Joi 08 Mar, 2007 1:28
Subiect: pardon
bah desteptule!!!!!
frana d mana arata semnul "P".


Pentru ca nu stii sa te adresezi,nu vei gasi niciodata raspuns pe acest forum ! :bash:
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.