Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ROVER 416
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Rover
Adrian100991
Salutare
Vreau sa imi cumpar un Rover 416 din 99. Cam care ar fi punctele mai importante pe care ar tb sa le verific mai temeinic?
Stie careva un mecanic bun pt modelul asta?

Mersi
ionut105559
Verifica sa nu ai batai la motor, sa intre frumos in toate vitezele, sa nu fie rugina in dreptul rotilor pe aripi , sa nu bata planetarele, si sa ai carte service care sa iti arate numarul real de km parcursi. In general cam tot ce trebuie vazut la orice masina. Orice detaliu este important- functionarea tuturor luminilor si butoanelor de interior , starea vopselei, starea rotilor, a amortizoarelor, parbrizul.. etc.
Adrian100991
Nu o mai cumpar ca mi-a luat-o altul inainte. Era un Rover atins in fata adica bara fata aripa stanga usa dreapta si parbriz. Pretul era de 2000 euro.
otisinvest
QUOTE (Adrian100991 @ May 11 2007, 11:22 AM) *
Nu o mai cumpar ca mi-a luat-o altul inainte. Era un Rover atins in fata adica bara fata aripa stanga usa dreapta si parbriz. Pretul era de 2000 euro.

Chiar daca am vazut tarziu topicul....iti spun ca sunt niste masini impecabile si foarte ieftin de intretinut.
Eu am un rover 416 Silverstone ...fuge de rupe....este coborat.....amortizaoare sport...tipla....adus din Germania. O recomand tuturor.
leitto-tkd
salut ...am si eu un rover 416si.As vrea sa-i skimb distributia,poti sami spui un pret....cat ar costa toata distributia.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.