Help - Search - Members - Calendar
Full Version: PROBLEMA!!! Nu mai merge cu spatele...
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Aria Tehnica Masini.ro
Radu56873
Salutare.
Am o problema destul de nasoala. Incepand de azi, masina mea nu mai merge cu spatele...
Cand vreau sa merg cu spatele moare motorul. Daca o turez mai mult, merge putzin dar tot moare, pur si simplu se opreste. Asta se intampla doar cand merg cu spatele, la mersul inainte nu e nici cea mai mica problema, in nicio treapta. Daca vreau sa o parchez trebuie sa ii dau pedale scurte de acceleratzie corelat cu acceasi chestie facuta din ambreiaj... e o placere, iar daca e vreun damn sau trebuie sa urce un pic cu spatele... nicio sansa. Masina in cauza e un Fiat Argenta din '84 cu motor de 2L injectzie, cutie 5+1. Chestia asta se intampla de azi, pina acum nu am avut nicio problema si conduc masina asta de 2 ani si cateva luni.
Va multumesc, si chiar astept ajutor.
malin34426
Au capatat joc ansamblurile sabotilor spate. la mersul inapoi tinde sa lipeasca sabotul dinspre spate de tambur si se autofraneaza. cele patru suruburi care tin tabla suport a sabotilor trebuiesc stranse bine si refacut reglajul de distanta.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.