Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Subaru Legacy 2.0R 2007
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Subaru > Legacy/Outback
Pages: 1, 2
Serban100802
Salut.Am si eu cateva intrebari in legatura cu Subaru Legacy 2.0R,modelul cu face-lift.In primul rand as vrea sa stiu cam cat consuma,si daca intretinerea e scumpa
G e o r g e
consuma mai putin ca orice alta masina din clasa ei , si intretinerea este mai ieftina decat la orice alta masina din clasa ei .

alte intrebari ?
Serban100802
pai da...poti sa fi putin mai explicit te rog?...adica m-ar interesa cifre...pentru ca mi-as dori o masina care sa consume cam 11 in oras,si subaru imi place de cand eram mic,insa pana acum nu m-am gandit sa imi schimb masina...si cred ca asta mi s-ar potrivi cel mai bine,doar ca nu stiu cat consuma...mersi oricum pentru raspuns
G e o r g e
12-18 in oras , depinde de stilul de mers si aglomeratie.
7-12 afara , depinde de stilul de mers .

daca vrei sa-ti consume 11% in bucuresti nu te uita la subaru . uita-te la un diesel de 1.4-1.6 cilindree smile.gif

subaru , ca orice alta masian cu tractiune integrala consuma .
Serban100802
smile.gif...diesel-urile de 1.4-1.6 consuma pana in 7,asa ca nu vad corelatia,dar in fine...mi se pare cam mult,avand in vedere ca mie imi consuma cam 15,la un motor de 3200...2.0TDI Quattro de la Audi consuma 9...dar in fine...multumesc pentru informatii...P.S.nu mi se pare ca e mai putin decat orice alta masina din clasa ei
G e o r g e
pune legacyul langa orice masina din clasa ei cu caracteristici asemanatoare :

sa vedem : passat 2.0 FSI 4motion , A4 2.0FSI quattro , sau 1.8T 163cp(daca mai exista) , bmw 325xi ...

ia vezi , care are cel mai mic consum ? smile.gif
Serban100802
Ok,m-ai convins..smile.gif...dar poti macar sa imi sugerezi o masina cu tractiune integrala care nu neaparat sa fie pe benzina,si care sa consume pana in 12?
G e o r g e
nu prea exista .

...in fine ar fi , legacy 2.5 ( nu se mai fabrica ) consuma pana in 12% daca mergi normal si nu mergi in bucuresti .

impreza 1.5 , iar consuma pana in 12 % in bucuresti .
G e o r g e
revin , ar mai fi skoda octavia 4x4 1.9tdi . asta consuma sub 12 % in oras .
Watcher
Si A4 TDI smile.gif si care are tractiuna mai performanta decat Passat si Skoda smile.gif Si consuma sub 10 smile.gif
G e o r g e
a4 2.0 tdi quattro ? consuma peste 12 smile.gif
Watcher
2.0 nu am condus, dar al meu de 1.9 in oras e pe la 9.5. Pare cam mult pana la 12...
G e o r g e
al tau nu e cu tractiune integrala smile.gif
Watcher
Am schimbat semnatura ca sa fii multumit smile.gif
Al meu ESTE quattro, daca vrei iti arat talonul tongue.gif
G e o r g e
atunci , se mai fabrica ? smile.gif

stiu ca sunt carcotas , dar A4 cu 2.0 tdi si quattro nu ia sub 12% in oras ... daca vrei facem drive tets
Mihai63349
Masina mea consuma in Cluj 15-16. Dar in Cluj merg f. mult pe aglomeratie, unde ar trebui sa calculez consumul pe ora, nu pe suta de km. In Bucuresti, vreme de 3 zile si vreo 250 km, a consumat 11,8. Cel putin asa arata computerul cand am plecat spre Cluj. Pe drumul Cluj-Bucuresti imi ia cam 8 l daca merg prin Brasov si vreo 8,5-9, daca merg pe Sibiu.
Eu, unul sunt f. multumit de consum.
Legionaru'
Ma intereseaza si pe mine preturile la Legacy cu facelift.In Top Gear am vazut unele,in niste pliante altele, SMT nu le are pe site.................
Adin.C
Model Cod Pret DDU (Euro) Pret DDP (Euro)
2.0R 5MT - FW - 21.900 - 26.061
2.0R 5MT - FS - 22.300 - 26.537
2.0R 5MT - SS - 23.300 - 27.727
2.0R 4AT - FS - 23.400 - 27.846
2.0R 4AT - SS - 24.500 - 29.155
3.0R 5AT-S - ZV - 32.950 - 39.211
3.0R spec B - ZV - 33.950 - 40.401
G e o r g e
LEGACY
MODEL SEDAN 2.0R 3.0
AT AT
pret ( fara tva ) euro 19 300 28 800
pret ( tva inclus ) euro 22 967 34 272


preturi de la radacini .
xx46564
hiihi.. exista ma 4x4 cu motoare ok si consum decent..

X3 3.0d in mod obisnuit 12-13% (cutie automata)
X3 2.0d probabil chiar mai putin

Outback 3.0R in bucuresti nu scade sub 22-23% si nu mai e vb de talpa pt ca in Bucuresti vit medie este de 20 Km/h orice masina ai avea...
RaduZRP
M-am urcat zilele trecute intr-un Subaru Legacy 2007. Din pacate nu am apucat un drive test, insa pot sa spun ca este cea mai impresionanta masina in care am "luat loc" biggrin.gif
Consumul mi se pare rezonabil la performantele pe care le are, iar confortul si siguranta pe care le ofera standard, sunt maxime. Eu zic ca varianta 2.0R 5MT - SS merita cei 27.727 EUR (apropo de preturi, sunt corecte cele date de Adin.C).
Legacy e masina pe care daca o vezi in retrovizoare, ii faci loc...
Asadar, pot sa declar in acest moment ca Subaru Legacy tocmai a devenit masina visurilor mele blush.gif
Tot respectul Subaru !
G e o r g e
na ca ai luat microbul biggrin.gif
Adrrian112676
cei care aveti Legacy, spuneti-mi cum stati cu urcatul bordurilor in Bucuresti. Este o masina destul de joasa, desi are garda la sol de 150mm. Eu cu Avensisul urc cu spatele cam orice bordura si o cobor la fel. Cu fata nu am curaj, desi are scut metalic, imi este mila de ea si de mine, garda la sol tot 150, desi Legacy pare mult mai joasa.

Spuneti-mi cum stati cu iarna in bucuresti cand trebuie sa te bagi sa parchezi in zapada? E posibil? e totusi 4wd, sau ramai protapit.

Are cineva Legacy break? Cum sta cu spatiul si cu treburile enumerate mai sus. Sincer in Bucuresti am vazut un singur Legacy in ultimele luni.

Ma lupt cu mine intre Forester si Legacy..., desi as vrea un outback dar e super scump. bicycle.gif
Watcher
Daca vrei sa urci borduri mari, vii PARALEL cu masina si brachezi mult ca sa lovesti decat cu roata in bordura wink.gif
G e o r g e
e ok in toate privintele , urc si cobor borduri , atentie la chestii inalte care le treci cu rotile , poti sa lovesti cu pragurile wink.gif atata tot
Adrrian112676
George tu mi se pare ca ai Legacy break! Am vazut ca e o idee mai lunga si o idee mai inalta decat sedan. E cumva garda la sol mai mare de 150?

Watcher, eu vorbesc despre urcatul masinii cu spatele perpendicular pe trotuar intre alte doua masini, deci este exclus sa vii PARALEL cu trotuarul.

Are vreun scut pe dedesubt?

Cand am fost la drive test, am lovit cu genunchiul stang usa tot drumul, desi am 180 cm inaltime, daca dau scaunul prea inspate este deja incomod pentru pedalier si volan. Ce ziceti?
G e o r g e
eu am legacy sedan . legacy break sau sedan au aceasi garda la sol 150. outback ul are 200 .
Adrrian112676
Am ales Legacy 2.0R. Sper sa o am in 10 zile.
Ioan103584
QUOTE(Adrrian112676)
Am ales Legacy 2.0R. Sper sa o am in 10 zile.


Inainte sa alegi asta, ce alte masini ai mai considerat?
Adrrian112676
Honda Accord: am renuntat din cauza dealerilor
Toyota Avensis 2.0. si 2.2 D4D, acum am Avensis 1.8. Mi-au placut masinile, nu am ce sa le reprosez, dar vin prea tarziu; mai mult de o luna.
Forester: datorita faptului ca va fi masina de firma, de servici, nu pot sa merg cu Forester, trebuie ceva mai elegant, asa ca am ales Legacy, desi la spatiu interior sta destul de prost fata de Toyo

Sincer, mi-ar fi placut sa le am pe toate sa merg cu alta in fiecare zi
wallbash.gif
Ioan103584
Heh, inteleg ca doar japonezele te atrag...

Am auzit ca dealer-ul Carpati e de poveste dar Asco s-ar parea ca e mai decent.

Presupun ca Legacy e cea mai scumpa dintre ele... Dar cred ca si eu tot pe asta as fi ales-o, desi poate din alte motive.

Sa te poarte sanatos! smile.gif
Adrrian112676
Multam'

Dap, e cea mai scumpa. Nu stiu de ce, dar asta e. Nu mai vreau masina europeana. Sunt pline de probleme, dar problema cea mai mare e ca stai si astepti pe banii tai luni intregi pana le aduc. Au foarte multe optionale si ca sa o aduci la dotarea unei japoneze iesi mult mai scump, cateva mii de euro in plus.
Am o Toyota Avensis si nu am avut nici o problema cu ea, benzina, revizii si atat.

Si Carpati si Asko sunt la fel, le-am incercat pe toate. Cred ca tonul il da importatorul Honda Trading, care oricum nu are nici o legatura cu Honda.
Adrrian112676
Am luat masina de la dealer azi. Prima impresie: mica si nervoasa. Motorul suna adevarat. Calitate interioara f buna. E foarte comoda la drumuri lungi, asa mi se pare. Baietii de la SMT foarte amabili.

Nu are reglaj de faruri pe inaltime! Stie cineva de ce?
Watcher
Cel mai probabil pentru ca are Xenon, si conform legislatiei, acestea sunt 'auto-leveling', de aia lipseste reglajul smile.gif
G e o r g e
hmmmm , sa fi fost tu joi seara pe chei ? biggrin.gif nu de alta dar am flashuit un legy nou gri blush.gif mai fac d'astea

sa o stapanesti sanatos si fara incidente neplacute
Adrrian112676
Ma gandisem si eu la ceva de genul ca datorita xenon, trebuie sa fie vreo duma. Dar am sa-i intreb pe cei de la SMT.

Multam' de urari. Nu, nu eram eu pe cheiul dambovitei joi. Maina am luat-o vineri biggrin.gif

Astazi am descoperit lucruri noi placute si neplacute:
Neplacute: nu are senzor de ploaie, jenant. Bancheta spate nu se rabateaza de nici un fel. Clima dual zone: trebuie sa invarti de ambele roti, daca vrei sa ai aceeasi temp in masina. Gurile de aer laterale sunt puse invers: adica pe pozitia O sunt deschise si pe pozitia I inchise :bash: Motorul e zgomotos, parca ar fi un diesel Sau poate e prea nou. Nu vorbesc de zgomotul frumos de boxer, ci de unul urat cu tacanit de diesel inclusiv in relanti. O pun deocamdata pe seama faptului ca e nou si poate pe benzina (de 95 petrom, ca deh, asta era langa dealer). Tot trenul de rulare mi se pare cam zgomotos, probabil ca din cazua ca e cu tractiune integrala. Lamuriti-ma si voi.

Placute: sta fantastic in orice curba, nici supra nici subviratoare. Total neutru si placut. Parca e lipita de asfalt. Motorul are niste reprize foarte faine, normal e Subaru, de aia am si luat-o. Probabil ca iti cam permite orice jonglerie. Scaunul cu reglaj electric este o jucarie tare faina. La fel si trapa. Scaunele fata foarte bine profilate. Bancheta din spate deasemena foarte comoda.

Spuneti-mi ce dimensiuni de cauciucuri de iarna aveti voi. Sau daca ati incercat si varianta cu jante de 16".
Spuneti-mi daca aveti vreo alarma cu aprindere motor. Ma bate gandul la una avand in vedere ca are piele in interior si ar fi placut sa intri in masina deja racorita sau incalzita, dupa caz.
G e o r g e
sa incerc sa le iau pe rand:

1. senzor de ploaie , si ce daca nu are
2. asta e o problema , ma everneaza si o recunosc. plusuri scapi de greierasii eventuali
3. o prostie in general clima dualzone.
4. O inseamna deschis si simbolizeaza o gaura iar I inchis si simbolizeaza o gaura astupata , de fapt e un O desenat si in mijloc biggrin.gif
5. motorul e zgomotos de la benzina pusa si de la faptul ca e nou. pune benzina mai buna, petrom99+ e ok si e la bani buni, si fa-i prima revizie cand trebuie. la modelel noi undeva intre 2000 si 5000 km . trebuie schimbat ulei + filtre, o sa auzi si simti schimbarea
6. ce intelegi prin tren de rulare zgomotos ?
7. eu pe iarna am 225 45 r17 din cauza ca nu am gasit dimensiunile standard 215 45 r 17. nu as recomanda altceva .
8. viper, go 4 it ,mi-e mi-a fost tarsa , apoi se incalzeste foarte repede masina, pana dai jos zapada de pe ea e cald in masina, daca ai si scaune incalzite esti sef deja.
Adin.C
very good choice :clapping: felicitari
. reglaj faruri pe inaltime - automat la xenoane
.. senzor de ploaie - optional :doh:
... scaune rabatabile - nu-i masina de carat cartofi ( probabil la asta s-or fi gandit), mai ales ca ai si tapiterie din piele daca e SS-ul de care spuneai
.... ca alarma am pus Viper dar mult mai util e ca stii cand suna alarma ta - iti piuie telecomanda in casa
..... cat despre silentiozitate, sub 3.5oo de ture e chiar tacuta, acum a mea are 8.oookm, la relanti s-ar putea sa te enerveze cuplatul/decuplatul AC-ului
Watcher
QUOTE
o prostie in general clima dualzone.

Cum asa?
Mi se intampla adesea sa am nevoie: merg cu prietena: 24 la mine, 28 la ea.
Merg cu tata: 24 la mine, -20 la el biggrin.gif (19)
QUOTE
scaune rabatabile - nu-i masina de carat cartofi ( probabil la asta s-or fi gandit)

Asta e o prostie. Si daca in lco de cartofi vreau sa car un corp de iluminat Versace sau niste boxe Bang&Olufssen, atunci am dreptul sa rabatez bancheta?
Despre greierasi, la naiba, nici la supernova nu facea greierasi bancheta.
Adrrian112676
Multam' de sfaturi si de opinii.

Cauciuri de iarna imi voi cauta. Pe Toyo am avut Dunlop winter sport si mi s-au parut muuult mai bune decat cele dunlop de vara. Incerc sa raman fidel.

Sincer treaba cu bancheta, in 2 ani la Toyo am folosit rabatarea de vreo 3 ori, si e posibil sa fie utila din cand in cand. Ma deranjeaza ca nu are, dar pot trai cu asta.

Clima dual zone nu cred ca are vreun efect, e doar moft, fizica spune ca aerul circula singur si are tendinta de a egaliza temperatura, pe mine ma deranjeaza ca trebuie sa invart de 2 roti ca sa fac aceeasi temp in masina. Mi se pare George ca la tine nu e asa. Nu stiu ce au avut in capul lor cand au gandit-o asa. Ca si cu semnele de la gurile de ventilatie.

Senzor de ploaie nu exista optional din pacate; pot trai si cu asta, ca m-am nascut in Dacie

La zgomot tren de rulare ma refer la faptul ca parca simti ca transmisia s-ar face prin niste pinioane care nu calca chiar sincronizat si le auzi. Nu stiu daca pot sa ma fac inteles, dar cam asta e senzatia. In fine, e noua si mai vedem. Am citit tot ce ati scris voi despre uleiuri si revizii. Acum, in carte revizia e trecuta la 5000km.

Cu alarma; mi-as pune, desi in momentul in care isi baga romanul mana sa monteze ceva, poti sa-ti iei adio. Incep problemele, ca de aceea apar tot felul de greierasi peste tot. Acum nu are nici un greieras in cei 80km parcursi blink.gif

Voi folosi benzina Evo de la Moll. Vreau sa o ard pe asta intai.

Incep sa pun bani de o parte ptr amenzi blush.gif , astazi prin oras sub 80 nu m-am putut abtine. E de jale cum se duce, fara jena
G e o r g e
biggrin.gif folosestre cruise control sa nu depasesti 50-60 la ora
Adin.C
QUOTE(Watcher)
QUOTE
scaune rabatabile - nu-i masina de carat cartofi ( probabil la asta s-or fi gandit)

Asta e o prostie. Si daca in lco de cartofi vreau sa car un corp de iluminat Versace sau niste boxe Bang&Olufssen, atunci am dreptul sa rabatez bancheta?

atunci, asta inseamna ca ai suficienti bani biggrin.gif sa inchiriezi ceva care sa-ti livreze unde vrei tu produsele cu pricina, chiar azi tre' sa iau 2 plasme maricele si nici nu as fi vrut sa-mi transform masina in caraus asa cum am facut cu toate celelalte de pana acum (Mondeo, Megane, Clio II + III, Stanza ...pana la Dacie)
cand am luat masina din showroom am luat un catalog cu optionale pt Legacy si acolo era trecut senzorul de ploaie, mi-au spus ca se poate si monta, nu e doar pt. poza
..cat despre limite de viteza... de cand cu masina asta, nu mai este vreuna sa nu o fi incalcat, am pus si detector de radar - pana acum m-a salvat de fiecare data ( e si norocul pe'acolo pe undeva), dar trebuie sa reinvat sa "ma plimb" :help:
Watcher
Eu unu am alta viziune smile.gif :
Prefer sa imi aduc eu acasa ceva cand mi-l cumpar, in loc sa las niste 10 clase sa se ocupe cand le-o veni cheful, sa stau acasa toata ziua dupa ei, etc.

Doi la mana, nici nu vad masina ca un membru al familiei smile.gif, este un obiect. Am grija de ea ca sa mearga bine, dar totusi e o adunatura de fiare, ce daca o sa care si niste cutii, nu are suflet sa se supere biggrin.gif
Adin.C
QUOTE(Watcher)
nici nu vad masina ca un membru al familiei smile.gif, este un obiect ... dar totusi e o adunatura de fiare, ce daca o sa care si niste cutii, nu are suflet sa se supere


nuuu, nici pt mine nu e un membru al familie - e doar a mea :yup: , consoarta n-are decat sa-si plimbe masina ei whistling.gif
cat despre carat, nu vreau sa o zgarii/deteriorez inainte de vreme, singurul loc de carat pt mine la masina asta e portbagajul, cu celelalte am carat de la televizoare pana la masini de spalat/frigidere. initial mi-a displacut ca n-are bancheta rabatabila apoi am mi-am zis ca e mai bine asa.
Adrrian112676
Watcher are dreptate. Masina e doar un obiect folositor si nimic mai mult. Maine poate sa fie alta fara remuscari si fara lacrimi. Cand mi-am luat LCD de 26", daca nu s-ar fi rabatat bancheta ce naibii faceam. Stateam dupa toti agaricii pana mi-l aduceau acasa, mai ales ca am si scaun de copil in masina.

Sincer nu cred ca inchireaza nimeni nimic sa-si aduca acasa un lcd sau un calorifer sau o scandura de 2m. Daca mi-as fi luat Tribeca, poate. Dar Legacy mi se pare o masina normala in clasa ei si cu un pret mic fata de suratele europene cu pretentii, nu e o masina nici de fitze nici de oameni cu bani multi.

Vad ca am starnit multe pasiuni cu subiectul bancheta rabatabila. La inceput nu ma deranja asa de tare ca nu se rabateaza, dar acum incepe sa ma enerveze treaba biggrin.gif .

La urmatoarea masina, imi fac lista cu ce trebuie sa aiba in dotare.

Am comandat senzor de ploaie, sa vad eu acum cum va fi modul de functionare pe bagheta de comenzi ptr. stergatoare. :minigun:
Adin.C
QUOTE(Adrrian112676)
1. Stateam dupa toti agaricii pana mi-l aduceau acasa, mai ales ca am si scaun de copil in masina.
2. Sincer nu cred ca inchireaza nimeni nimic sa-si aduca acasa un lcd sau un calorifer sau o scandura de 2m
3. un pret mic fata de suratele europene cu pretentii, nu e o masina nici de fitze nici de oameni cu bani multi
4. multe pasiuni cu subiectul bancheta rabatabila


1. nu ati auzit de taxiuri? ( sau masina nevestei :@ ) nu imi pare necesar ca la o tapiterie de piele sa o zgarii sau murdaresc cu diverse, curatatul sau care o mai fi "antidotul" poate fi mai scump decat un taxi
2. eu
3. care-s suratele europene cu care se bate? ( d.p. tau d.v., doar sunt curios)
4. nu-s pasiuni, doar o discutie haioasa biggrin.gif cu diverse puncte de vedere ( de exemplu, d.p.meu d.v. "fitze" si Subaru nu pot fi pomenite deodata)
QUOTE(Adrrian112676)
Masina e doar un obiect folositor

perfect de'acord, am spus doar ca nu vreau sa-l demolez inainte de vreme, prefer sa arate bine si dupa 2 ani - n-am tinut nici o masina mai mult de 3 ani
Adrrian112676
1. cand ai sa te duci cu masina la depozit la genco si ai sa chemi un taxi sa-ti ia lcd-ul sa ti-l duca acasa, si o sa lasi masina acolo si tu o sa mergi in acel taxi si apoi sa te reintorci cu taxi sa-ti iei masina, asta in cazul in care nu vrei sa il dai lui si tu sa mergi cu masina ta dupa el, pe o caldura de 45 de grade, sa ma anunti si pe mine. Personal nu cred ca o vei face. Ma doare-n cot ca se murdareste pielea din masina, o stergi dupa aia cu un servetel umed, si nu se zgaraie ca nu e de aur nene, e o ametita de piele pe un scaun de masina si atata tot. Ce te faci daca nevasta nu are masina sau daca masina nevestei e cu nevasta la servici sau daca masina nevestei are piele mai piele decat a ta. Eh? Ia zi! Nu mi-am luat masina sa o tin de bibeloi si eu sa ma plimb cu taxiul. Am luat-o sa ma duca la servici, la clienti, sa ma duca la magazine, la mare, la munte, la doctor, la restaurant, la cafenea si asa mai departe.
N-am demolat Toyota ca am bagat un tv in ea, 2 fotolii, 3 mobile de la ikea. Nu s-a zgariat nici vopseaua nici tapiteria nu s-a murdarit, si-a facut treaba pentru care a fost cumparata si atat.
2. Bravo, sa fii sanatos si la punga gros.
3. bmw de exemplu

O masina in Bucuresti nu poate sa arate bine si dupa 2 ani. Este imposibil. Doar daca o tii in garaj si te duci si-ti faci un milion de poze cu ea si atat. Este imposibil sa nu ti-o trosneasca vreun prost, sa nu-ti dea vreunul vreo usa peste ea, vreun suporter nervos sa traga un cui ca au luat bataie ametitii de la steaua si lucruri de genul asta. Vorbim peste 2 ani sa vedem cate trosneli a avut. Uite-te la George, are 2 ani parca si 2 trosneli. Asa ca ...
Adin.C
nu mai bine ti-ai fi luat matale un Logan? :scratchchin:( n-are scaune rabatabile) iti era mai lesne :boxing:
cat despre trosneli...am avut zeci, le-am rezolvat pe toate si nici una ( adica masina), exceptand asta - sper sa ma tina, n-am tinut-o de bibelou
cat despre zgariat piele, am reusit si-n S80, cleme de inchidere la cutiile ce ambalau niste...tricouri - viata-i nasoala
"pe o caldura de 45 de grade" chiar daca iti luai un Clio/Corsa/Fiesta/C3..etc. te descurcai cu...aerul conditionat...e simplu, trebuie doar sa-l pornesti :wave:

cum spuneam, puncte si puncte de vedere, nu trebuie sa te'nflacarezi asa, take it easy :yawn:
Adrrian112676
Sa ai tu parte de Logan ca urmatoarea masina.

Tocmai ce-ti spuneam, dar se pare ca nu ai inteles mesajul: masina mea are aer conditionat si face fata la 45 de grade, un taxi cu care sa-ti cari matale lcd-ul nu are. Te contrazici singur in declaratii. Si ai grija cu cutiile alea ca esti cam neindemanatec.

Nu sunt deloc pasional, incercam sa-ti aduc niste argumente logice de ce o masina ARE nevoie sa i se rabateze bancheta
Adin.C
multumesc de urari, se pare ca sunt si greu de cap si neindemanatic...ce sa-i faci?...nu toata lumea poate sa fie perfecta
ideea e ca, ne place sau nu, masina asta desteapta si frumoasa n-are bancheta rabatabila, va trebui sa-i intrebam pe japonezi de ce, oricum eu faceam presupuneri. ramane sa gasim diverse solutii sa ne ducem lucrurile voluminoase, fie el taxiu, masina nevestei, etc.
cat despre contraziceri... se pare ca nici tu n-ai inteles mare lucru, ce-ar fi sa o lasam balta?

inca o data, felicitari pt masina
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.