Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Am si eu o intrebare !!!
Masini.ro Forum > Masini.ro > Circulatie
vlad100797
Am 16 ani si as vrea sa imi cumpar o masina care se poate conduce cu B1 !! Poate sa imi spuna cineva daca Smart for two se poate conduce cu B1 ????astept un raspun !!!Ms biggrin.gif
gabi4
nu mai poti astepta 2 ani? blink.gif
Andrei Suzuki
E usor de zis cand ai deja carnet.
f1anatic
Dupa umila mea parere, eu nu as da carnet de conducere nici la 18 ani. Nu mai vorbesc de cineva in virsta de 16 ani.

Parerea mea este sa ai rabdare.

La 16 ani, copiii nu au o nevoie reala de masina ci mai de graba de afisat "teribilisme", de impresionat fetite si de aratat "cool". De regula se mai amesteca si ceva alcohol si gata. GATA in sensul complet al cuvintului.

De ce nu te duci la un club de karting semi-profesional/amator daca tot vrei sa sofezi ? In felul asta vei fi un sofer bun atunci cind vei putea conduce legal.
marius96537
din pacate nu!smart nu se poate conduce decat cu cat.B!!singura masina de la noi care se poate conduce cum vrei tu este AIXAM!
gasesti si aici ceva informatii daca nu eu pot sa aduc si s.h.!!
bafta!!!
Jeff
Alta optiune este Microcar. Avem in Timisoara:
http://www.banateanul.ro/articol/ziar/timi...-ani/12048/472/
air_wolf
ia-ti un samurai si mergi doar pe coclauri biggrin.gif
serginho
mai bine iei masina parintilor, te duci undeva pe la tara pe la bunici, te plimbi pana ti se face rau :puke: , si astepti pana faci 18 ani ca sa poti conduce fara probleme. decat sa dai banii pe o prostie de masina pe care o conduci cu B1, cu 100 km/h. nu?? blush.gif spun din proprie experienta. biggrin.gif biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.