Help - Search - Members - Calendar
Full Version: schimbare bec faza scurta
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Nissan
Franz97307
Va rog sa-mi spuneti si mie cum se schimba un bec la faza scurta( da is paralel, si nu m-as duce totusi numai pentru atat in service.). Almera e din 2001 motor de 1.8. Si daca pot schimba unu, mai incolo as vrea sa schimb complet faza scurta cu altceva mai puternic( nus... ce-o exista mai puternic ) ca se vede cu aia de parca as merge cu un chibrit aprins in mana :|. Groaznic....nu vad gropile din fata( si is a dracu de multe in bucuresti ). Va rog, spuneti-mi si mie cum sa schimb becul ala.


Si inca ceva....eu am pe a mea cauciucuri de dacie de Iarna( mda...asa am cumparat-o ). Ce cauciucuri de vara recomandati ? Ce marca... pe la ce pret/buc ??? ( merg destul de brutal...si as vrea aderenta mai buna).


O zi buna,
Franz
Suciu71258
Franz...eu iti recomand becurile Phillips Blue Vision sau Blue Vision + .Costa ceva banuti dar merita!! Lumineaza mult mai bine decat halogenele normale. Pretul la 2 bucati e undeva la 1.6 parca. Nu mai retin.
Cauciucuri de vara,fiecare iti va recomanda firma pe care o prefera smile.gif .
Suciu71258
PS: poti posta in sectiunile gata deschise ,nu sa deschizi topic nou smile.gif
Franz97307
QUOTE(Suciu71258)
Franz...eu iti recomand becurile Phillips Blue Vision sau Blue Vision + .Costa ceva banuti dar merita!! Lumineaza mult mai bine decat halogenele normale. Pretul la 2 bucati e undeva la 1.6 parca. Nu mai retin.
Cauciucuri de vara,fiecare iti va recomanda firma pe care o prefera smile.gif .


Ok....le iau..dar nu-s si astea pe categorii ??? ( dupa putere & stuff ). De care trebuie sa iau ? Si...cum le schimb ? Am vazut...e un cauciuc care se scoate....dupa care am vazut alea 2 fire conectate la un plastic si o clema de metal care pare sa tina mecanismu ala. Desfac clema, treg de chestia de plastic...ce anume fac...? :|


Mda...de acuma voi posta pe alea vechi...acuma daca tot e deschis asta las sa curga smile.gif.
Suciu71258
uite...daca vrei iti trimit nr meu de telefon pe privat si cand esti langa masina sa le schimbi ma suni si iti explic pas cu pas smile.gif ce zici ? smile.gif
Franz97307
Merci mult pt oferta smile.gif . Dar am gasit pe cinva la servici pasionat de tuning care se pricepe la dinastea. am gasit de asemeni si blue vision ( faza scurta + pozitii ) la 1 mil setul si mi-l schimb maine.


O zi buna si merci mult pentru ideea cu philips wink.gif .




De acuma daca tot prind gustul....mai vreau urmatoarele elemente de tuning sa-mi pun:

- claxon pe spate ( sub bara ) cand ma gloxoneaza vreunu ca are el chef, nu ca as face ceva, sa-i tremure tabla de sa se faca valuri :-w
- proiectoare pe masina sa moara aia care ma orbesc ( astea nus cum le-as putea ascunde... :-? ...improvizez biggrin.gif )



Chestia cu claxonu nu e sf, o fac cat mai repede, cealalta...mai vad
Suciu71258
DOAMNE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ala nu prea e tuning smile.gif)
Tarabostes
ai dat bine pe becuri, tot atat sunt si la importator, e o diferenta cu ele dar nu te astepta la ceva senzational, se schimba relativ usor, ceva mai dificil cel din dreapta ca nu prea ai loc
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.