Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Probleme Cu RAR Dupa Tuning Exterior - produse milotec ???
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Tuning > Exterior
bebeko
Buna, am o mare nedumerire: vreau sa-mi cumpar ceva elemente de tuning exterior pentru Fabia de la Milotec ( pleoape, ornament teava esapament ) si cei de acolo mi-au spus ca pentru a nu avea probleme cu politia, RAR-ul , trebuie sa achit la ei 50 de euro. Pe baza acestei taxe, ei imi dau o hartie cum ca totul este ok daca cumpar de la ei ( ei sunt autorizati RAR pentru tuning Skoda ). E normala aceasta taxa ? Daca ei sunt deja autorizati, de ce trebuie sa platesc si eu ?
Andrei Suzuki
Eu zic ca sunt povesti.Alta modalitate de a scoate bani de la tine.
Hai sa fim seriosi.Chiar crezi ca se leaga cei de la RAR de tine pt niste amarate de ploape?Sau un ornament pt evacuare?Deci nici macar toba sport(sa zici ca face prea mult zgomot),doar ornament. Daca e asa,imagineaza-ti...cei cu masinile super modificate,cu jante pe 18,19,cu spoilere pana in pamant si suspensii schimbate nici n-ar trebui sa mai iasa pe strada
bebeko
Din pacate stiu persoane cu masini "super tunate", care au avut nevoie de aprobarea RAR-ului. Dar erau modificate multe piese de caroserie ...
Andrei Suzuki
Tocmai,ca erau foarte modificate.Stiu ca daca iti pui jante mai mari trebuiesc omologate la RAR (trecute in talon).Dar...niste pleoape si un ornament de toba?
bebeko
se pare ca m-a vazut mai fraier, si ....
DORU
QUOTE(Andrei Suzuki)
Stiu ca daca iti pui jante mai mari trebuiesc omologate la RAR (trecute in talon).


Nu e obligatoriu... Daca jantele sunt originale de fabrica si le montezi mai tarziu, nu au nevoie de omologare.
Andrei Suzuki
Asta e normal. Ma refeream la cei care stock au 14,15 si pun de 16,17..
DORU
Mai ramane ca RAR-ul sa fie la zi cu aceste modificari, dupa codul motor al masinii. Sau sa ia drept bun TUV-ul...ca doar suntem in UE.
Nagy100199
Buna
am o honda civic din 93 si as vrea sa schimb jentile de tabla de 13 pe jenti de aliaj de 14, in carte si in talon e trecut doar un tip de cauciuc, dar am cautat pe net si apare si cu jenti de 14 care ar fi modalitatea de ami introduce in carte si acele cauciucuri?
mersi
DORU
O vizita la RAR si trecerea lor in talon.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.