Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ... ca sa sparg gheata...
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Smart
Pages: 1, 2
TheCube
Vad ca nu e nimeni interesat de... trotineta Smart.
O sa spun eu singurele doua lucruri pe care le stiu despre ea:
- e urata "cu spume"; poate cea mai urata masina pe care mi-a fost dat sa o vad;
- cred ca e o masina foarte buna de oras, din moment ce in Paris am vazut foarte multe (cam 5% din masini); ce-i drept, in Paris sunt si foarte multi cu motociclete si scutere...
guerilla
La care Smart te referi? ca sint vreo 6 modele :tongue:
nu ca ar fi unele frumoase, dar ca sa nu bagam lumea in ceata :blob:
guerilla
smart fortwo cabrio
guerilla
fortwo coupe
guerilla
crossblade
guerilla
roadster
G e o r g e
se livreaza cu suportul din dreapta soferului laugh.gif
guerilla
roadster coupe
guerilla
forfour
GUVI
astea sunt bune sa fie bagate in Oraselul Copiilor in locul masinutelor electrice , pt tamponari and stuff :!:
:ctf2:
Rai
Smart e o masina interesanta mai ales acum cand au aparut noile modele.Mie imi place daca nu ar fii asa de scump pentru clasa ei cred ca s-ar vinde mai bine dar multi rad masina se conduce f bine si are technica de ultima ora.Gluma incolo si incoace Smart se impune incet exact ca Mini. tongue.gif
M i h a i
Eu am vazut Smartzi la service la Augsburg si sunt chiar draguti. Ce nu mi-a placut e ca fara spoiler de exmplu arta firave....doua trei fiare sudate una de alta care par sa se imprastie la prima suflare de vant. Oricum eu nu as compara plasticele alea cu Mini
Iulian8
smartul e o masina exclusiv pt oras si as alege-o in fata pandei sau al oricarui matiz ....roadsterul e super.
TheCube
Ai dreptate, CristianT, ma refeream la modelul de pe strazile noastre. Eu in Ro n-am vazut altceva decat fortwo. Am vazut un roadster tot in Paris, insa e asa de mare diferenta, ca am si uitat ca era smart smile.gif

Si, intr-adevar, cred ca pentru Bucuresti ar fi super; azi dimineata am facut 20 de minute intre Iancului si Obor ca s-au apucat "astia" sa repare strazile acum, inainte de alegeri.
guerilla
QUOTE(M a r i u s)
Mie imi place daca nu ar fii asa de scump pentru clasa ei ...


Pai pretul pentru varianta second hand nu e chiar asa mare.
Dar asta este o solutie pentru oras, pentru cei care isi permit doua masini - smart si o masina de familie pentru concedii & co
Rai
Ma refeream la preturile din Germania sincer e putin exagerat si ca masina second eu am un Golf poate as lua un Polo,Punto.....,si tot e mai ieftin.Aici e problema si a asigurarilor sunt asa de diferite si nu conteaza cat de mare e masina ci cum e facuta ca sa o repari.Dar discutia ar pute continua fiecare cu parerea lui si mai ales cu banii lui. tongue.gif
Vlad36616
Am si eu o intrebare. De unde aflu si eu cat costa un Smart Roadster si Roadster Coupe ca arata mai mult decat mortal. Si vreau si niste detalii tehnice dak se poate. Asa o masina sa ai frate . Simti ca traiesti , insa nici locatia aia din poza nu e prea rea. Mersi mult . Adios los cojones. smile.gif
madalina
augsburg internationl era dealr smart in Romania. Dar pe siteul lor nu am mai gasit nimic acum.
James Kilowatt
Mie mi se pare criminal de scumpa.... cred ca este cumparata de cei care au deja alta masina mai mare. Ca a doua masina merge.
Vlad36616
ma hai sa-ti spun o chestie : e adevarat e scumpa, dar sa mor eu daca nu merita. Eu as face orice pentru masina asta. Este exact ce-mi place mie si ce caut. Arata super. Uita-te si tu la ea.
G e o r g e
e mica , puturoasa , si cu cutie automata ... tot ce iti poti dori de la o masina . :shock:
Vlad36616
Stii care e culmea : eu stau prin Doamna Ghica si un tip are un Smart Roadster la coltul strazii. Masina arata excelent , e asa neagra si atrage priviri. Ma mir ca si-a luat asemenea masina si sta la bloc. E cam nebun tipu , dar daca inca nu i s-a intamplat nimik la masina atunci e ok. Oricum mai am niste poze cu masina , pacat ca nu pot sa la postez ca sunt prea mari. Sa vezi cum arata cateva modificate. Moooaammmaaa. Super tari . Sunt obsedat. smile.gif
James Kilowatt
Pai asta e spilul, de aia sunt populare prin unele parti. Sunt foarte usor de modificat, totul este intersanjabil. Fete de portiera, aripi... poti sa ti-o colorezi cum vrei tu.
Roadserul e beton... pentru placerea condusului. E mica, e ca un kart, iti lasa senzatia de viteza si fara sa fie nevoie sa te sinucizi. Insa nu e practica. Cum spuneam, e o a doua masina ideala.... insa nu prima.
G e o r g e
adevarat grait . nu e masina nici sa-ti faci cumparaturile in ea laugh.gif
James Kilowatt
Nuuuuu.... e o masina sa-ti faci damblalele cu ea, nu sa cari butoiu' cu vin de la nasu' laugh.gif
Gica-6
Pai Vlad, daca tot te pasioneaza asa de mult (si daca dispui si de banii necesari), vezi ca s-a schimbat importatorul, nu mai e Augsburg International, ci o firma din grupul Tiriac, nu stiu daca nu e cumva chiar Autorom, dar parca au un showroom pe Dorobanti vis-a-vis de liceul Caragiale, daca nu ma insel parca acolo am vazut Smart. Si cred ca mai deschid si pe Calea Victoriei, dar e inca in lucru.
Intr-adevar e cam nejustificat pretul, platesti mult pe imaginea de marca pe semne pt. ca e "chic", altminteri am mers in spatele unui Smart Fortwo pe dealurile intre Sibiu si Sebes si mergea cu 120 - 130 Km/h, nu avea nici o problema. .. :compress:
madalina
da, la mario plaza erau expuse niste smarturi. Nu stiu daca au showroom, dar masinile erau acolo.
G e o r g e
pai si cu o supernvoa poti sa mergi cu 120-130 :shock: :shock:
dumitru36958
Mi-am cumparat un SMART FORTWO pt ca mi-a placut de cind a aparut. Nu numai la Paris e plin de Smart-uri, ci si la Roma si-n toate orasele supraaglomerate. Este intradevar destept, usor de condus, usor de parcat, confortabil, economic... am venit din germania cu 140 la ora cu benzina din germania si ungaria... cu benzina din romania(inclusiv de la OMV de 35000 lei) nu merge mai mult de 125 la ora...in trafic intens ma strecor fara probleme, sint primul la stop...
V l a d u t z
Uitati aici un smart tunat de cei de la ///AMG
Andrei Suzuki
Cutie pe roti. laugh.gif
V l a d u t z
Masina asta mie personal mie nu imi place da unii nu cred ca sunt de acord cu mine (italienii).
G e o r g e
este mult prea mica masina aia si muuult prea scumpa . blush.gif cum naiba sa-mi plimb eu cele 100+ kile ale mele in asa ceva ? nu va dati seama cum as arata ? biggrin.gif
Andrei Suzuki
Lasa ca ma urc si eu si o echilbram. biggrin.gif
V l a d u t z
E mult prea mica masina asta... da e buna intr-un fel pt oras ...Parerea mea
Laura
Am si eu o intrebare. un smart fortwo, la noi, second, incepe de la 5900 EUR. Pe site-uri nemtesti, am gasit cateva bucati, din 2000, cu 1100, 1500, 2000 de EUR. Poate sa-mi spuna cineva de ce oare este asa de ieftin in Germania?
Nazareno Gabrielli
QUOTE(laura-10)
Am si eu o intrebare. un smart fortwo, la noi, second, incepe de la 5900 EUR. Pe site-uri nemtesti, am gasit cateva bucati, din 2000, cu 1100, 1500, 2000 de EUR. Poate sa-mi spuna cineva de ce oare este asa de ieftin in Germania?



Vorbesti germana??

Masinile alea sunt ori accidentate, ori stricate, ori e vorba de anumite piese sau accesorii pentru Smart......
Laura
nu vorbesc germana, dar site-urile sunt si in engleza. iar in momentul in care am dat cautare, am exclus masinile lovite.

cat priveste componentele, acolo se vorbea clar de an de fabricatie, model, cilindree, kilometraj etc. asa ca, eu zic ca sunt complete.

Ce parere ai, ma insel sau nu?
madalina
Tradu textul de prezentare al masinii cu goole din germana in engleza si ai mici surprize!
Laura
merci, mad, voi incerca si revin biggrin.gif
Laura
am revenit si nu am inteles nimic. poate stie cineva lb. asta...

Description:
Achtung: Das Fahrzeug ist bis zum 07.04.05 reserviert, 1. Hand, ABS, Grundfarbe weiss/schwarz, Innenausttattung blau, EFH, ZV mit FB, Scheckheft, Der Motor des Kleinen läuft qualmt aber leider dabei, Verkauf ausschließlich an Gewerbetreibende oder zu Exportzwecken, Irrtümer vorbehalten. Besichtigungen sind nur nach vorheriger Terminvereinbarung möglich - wir danken für Ihr Verständnis.

blink.gif
madalina
Note: The vehicle is reserved 07.04.05 up to, 1. Hand, ABS, basic colour white, Innenausttattung blue, EFH, ZV with FB, check book, which runs engine of the small one smokes however unfortunately thereby, sales exclusively to manufacturing ones or for export purposes, mistakes reserved. Inspections are possible only according to previous date agreement - we thank for your understanding

Textul in engleza. N-am inteles partea cu smokes....
Laura
chiar ai o solutie pentru orice problema?
unde ai gasit traducerea???
blink.gif
madalina
Ce bine ar fi daca as avea solutia la orice problema...

Traducerea am facut-o cu Goole. Pe www.google.com exista language tools. O data intrata pe pagina aceasta poti traduce dintr-o limba in alta! biggrin.gif

http://www.google.com/language_tools?hl=en
Watcher
Sau pe babelfish.altavista.com
Ideea e ca traducerile de text sunt unpic aproximative, dar in general afli ideea smile.gif
Laura
am pus-o cap la cap cu un cunoascator de germ. si mi-a spus ca nu are nici o treaba cu fumul... se refera la faptul ca masina este rezervata pana la data de ... daca nu, intra la vanzare, ca este primul proprietar, ca are culoarea alb cu negru si tapiteria albastra si ca daca vrei sa o cumperi din afara tarii trebuie sa faci rezervare.

Oare nemtii sunt mincinosi ca romanii nostri la vanzare auto? credeti ca se merita?
madalina
Laura, daca te uiti pe mobile.de, e singura la pretul acesta. Urmatoarea este 2.500, apoi 3.700, 3.900, si tot asa, majoritatea sunt peste 4.000. Crezi ca cineva face acte de caritate vanzand o masina in stare buna la un sfert din pretul ei de piata?

Da-le un mail si cere-le o prezentare cat mai detaliata a starii tehnie a masinii.
Stiu pe cineva foarte entuziasmat de un clio sport saptamana trecuta de pe mobile.de si cand a discutata cu proprietarul, masina era avariata.
Laura
datorita "traducatorului" am vazut ca toate care au pret mic au o mica problema la motor. intr-adevar, aia e singura care are un pret asa mic si nu scrie nimic de rau la ea.

ma gandeam si eu... acum nu ma mai gandesc.

:angel:

merci
EMaiL40336
Achtung: Das Fahrzeug ist bis zum 07.04.05 reserviert, 1. Hand, ABS, Grundfarbe weiss/schwarz, Innenausttattung blau, EFH, ZV mit FB, Scheckheft, Der Motor des Kleinen läuft qualmt aber leider dabei, Verkauf ausschließlich an Gewerbetreibende oder zu Exportzwecken, Irrtümer vorbehalten. Besichtigungen sind nur nach vorheriger Terminvereinbarung möglich - wir danken für Ihr Verständnis.

traducere

atentie: masina este pana la 07.04.05 rezervata, primul proprietar. ABS, vopsea de baza alb/negru, interior albastru, EFH (nu stiu ce este), inchidere centralizata cu telecomanda, carte servis, motorul micutului merge dar scoate fum din pacate, se vinde numai la firme de publicitate sau export, erori excluse. inspectare(vizionare) numai daca va anuntati inainte - va multumim pentru intelegere
Dan-420
La noi e vorba de conceptie. In occident marimea masinii nu inseamna aroganta, diesel nu insemna ca esti sarac, mai exista si alte culori decat negru si argintiu la masini scumpe, iar valoarea masinii e mai putin de 50% din valoarea contului in banca. Nu vezi Touareg parcat la bloc cu apartamente de 2 camere. Romanul a vazut in serialul Dallas cum JR conducea Mertzanul si vorbea la tel, dar a uitat ca mai avea niste sonde de petrol pe langa.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.