Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Cheia 2007
Masini.ro Forum > Auto Motor Sport > Off road zone
air_wolf
Agenda event Cheia 10 - 13 mai 2007 :

Ziua 1 / Joi 10 mai

-cazarea organizatorilor
-cazarea / inregistrarea participantilor care vin de joi
-aranjarea locatiei pentru event
-stabilirea ultimelor detalii tehnice si logistice

Ziua 2 / Vineri 11 mai

De dimineata pana seara check in / cazarea participantilor la eveniment

Registration la hotel Zaganul

Procedura inregistrare participanti

- se achita taxa de participare la eveniment
1) taxa membri cotizanti club 4x4 mania = 100 RON / de masina
2) taxa pentru cei care nu sunt membri = 130 RON / de masina
- se achita cazarea integral pentru cei care au facut rezervari
- se trec participantii pe listele de inregistrare si se completeaza datele personale si datele masinii
- se primeste un ecuson individual cu numele event si se trece pe ecuson numele participantului
- se primeste o sapca inscriptionata cu 4x4 mania
- se primeste un tricou inscriptionat cu 4x4 mania
- se primesc 2 autocolante cu 4x4 mania / per masina

ora 09.00 - 10.00 mic dejun pentru cei cazati de joi
ora 10.00 - 11.30 adunarea participantilor care s-au cazat si inregistrat
ora 11.30 - 12.00 briefing / sedinta tehnica / prezentare traseului
ora 12.00 - 15.00 traseu soft
ora 15.00 - 16.00 pauza pe traseu / masa comuna campeneasca / poze
ora 16.00 - 19.00 continuarea traseului cu intoarcere la bivuac - hotel Zaganul
ora 19.00 - 20.00 refresh participanti
ora 20.00 - masa / discutii / distractie / foc de tabara in poiana de corturi

Ziua 3 / Sambata 12 mai

ora 08.00 - 09.00 mic dejun
ora 09.00 - 10.00 briefing / sedinta comuna / prezentare trasee / impartire echipe Hard si Soft / stabilire conducatori echipe / evaluare masini si echipamente recovery
ora 10.00 - plecarea pe trasee
ora 10.00 - 14.00 trasee Hard / Soft
ora 14 00 - 15.00 pauza de masa la iarba verde / poze
ora 15.00 - 20.00 continuarea traseelor si intoarcere la bivuac hotel Zaganul
ora 20.00 - 21.00 evaluarea masinilor dupa traseu / eventuale reparatii tehnice / refresh participanti event
ora 21.00 - masa festiva comuna in restaurantul Hotelului Zaganul
- tombola - premii accesorii recovery
- inmanarea diplomelor de participare la event tuturor participantilor
- cadou din partea organizatorilor - CD lectii de recovery cu subtitrare in limba romana
- discutii despre club / distractie


Ziua 4 / Duminica 13 mai

ora 08.00 - 09.00 mic dejun
ora 09.00 - 09.30 adunarea participantilor
ora 09.30 - 10.00 briefing
ora 10.00 - 11.00 plecare pe traseu comun in apropiere
ora 11.00 - 13.00 trial / demonstratii / poze
ora 13.00 - 14.00 check out / plecarea participantilor


Programul poate suferi unele modificari in functie de situatiile ivite la fata locului.
---------------------------------

sper sa nu mai fie altceva de modificat blush.gif
razvan29544
Suna f. frumos acest tip de evenimente...

- Eu am un LR Discovery 2.5TDi din 1996 - stare tehnica buna, fara modificari cu execptia unui carlig de remorcare original
- Am mers de cateva ori pe drumuri forestiere si mai grele si mai usoare, mai ales iarna... dar la cam atita se limiteaza experienta mea

Astfel vreau sa intreb in ce masura credeti ca poate participa cineva ca mine la un astfel de eveniment (pt traseu soft, bineinteles...)

Multumesc si astept cu interes raspuns
air_wolf
poate participa, pe traseele usoare. daca vii, o sa ai ocazia sa vezi un LRD superb. wink.gif
GST
Am o intrebare.... Eu am GV abea luata si nu doresc sa particip, decat sa fiu spectator. Pot lua o camera in acs cabana sau sunt toate luate de catre organizatori si participanti ? As dorii sa fiu printre voi sa mai invat si eu cate ceva dar nu am experienta necesara sa particip si nici masina corespunzatoare (zic eu). Deci as vrea numai sa stau printre voi sa fiu spectator. smile.gif Se poate? mai am si eu loc?
air_wolf
se poate si ca spectator.
de luni vom afisa tarifele si conturile in care se poate plati cazarea. atentie: la cabana muntele rosu baile sint pe hol!!!
cine doreste baie in camera este saftuit sa-si caute din timp cazare la pensiunile din zona!!!
oricum conditiile sint misto, am fost acolo si e curat, nu-s probleme.
razvan29544
Pai eu ma gindesc serios sa particip...

Dar am inteles ca imi trebuie ocheti. Te rog daca imi poti spune cati si de unde cumpar si eu asa ceva si la ce bani?

Merci.
air_wolf
varianta cea mai ieftina e in obor. varianta ok e de la Oresti sau de la Angus. probabil ca vor fi la vinzare niste chestii de recovery si la cheia - dar nu stiu sigur.
indiferent de unde ii iei, iaca sa tina masina x2 sau x3.
razvan29544
Multumesc, pe Angus il cunosc bine ca tatal meu are un service care era specializat pe LR....si cumparam multe piese prin el.

Daca s-a anulat evenimentul organizat de club, sa ne anunti si pe noi la ce data se va intimpla intilnirea... prieteneasca de care spui. (ma gindesc ca asa poate am ocazia sa ies si eu pe un traseu soft...cu oameni priceputi in domeniu)
air_wolf
QUOTE(razvan29544)
Multumesc, pe Angus il cunosc bine ca tatal meu are un service care era specializat pe LR....si cumparam multe piese prin el.

Daca s-a anulat evenimentul organizat de club, sa ne anunti si pe noi la ce data se va intimpla intilnirea... prieteneasca de care spui. (ma gindesc ca asa poate am ocazia sa ies si eu pe un traseu soft...cu oameni priceputi in domeniu)


pai tot in 11-13 o sa fie intilnirea. o sa iasa misto biggrin.gif grabiti-va cu cazarea biggrin.gif
air_wolf
AMR 1

de mine incepe distractia!! biggrin.gif
Elena A.
Nu uitati sa faceti poze garla, ca sa vedem si noi ce ati facut pe-acolo. Distractie placuta!

:wave:
air_wolf
gata, s-a comis! cine n-a fost a pierdut mult! biggrin.gif or sa vina si pozele biggrin.gif
guerilla
bravo. foarte fain. vreme buna, masini cu duiumu. super.
cel putin din poze asa pare blush.gif
mike.omega
Poze! Da repede! smile.gif
air_wolf
citeva poze smile.gif



Baby Blues
Tot deschid topicul si nu gasesc poze! Se poate? biggrin.gif
air_wolf
QUOTE(stefan_adrian)
Tot deschid topicul si nu gasesc poze! Se poate? biggrin.gif


se poate smile.gif acum adaug smile.gif merge greu uploadul pe imageshack sad.gif




citeva impresii:

organizarea impecabila, multumim mugur, ligia, gabi, max, oresti si toti cei implicati. traseele de soft chiar au fost soft, pentru ca oamenii care nu au masinile pregatite sa nu sufere avarii. dovada: grandul nou, hiluxul, vitara, grand vitara veche si alte masini nemodificate.
la extrem a fost EXTREM! biggrin.gif primul traseu de extrem, cel de noapte: urcare pe piriu, iesire prin padure (drum nemarcat) prin sleauri de 1m... 4 masini.
al doiea traseu de extrem: urcare prin sleauri, trecere prin mlastina, alt piriu... super tare. 16 masini.
vreo 63 de masini inscrise, peste 120 de particianti. ultima zi a fost si cea mai specaculoasa pentru public: trialul! organizat pe 3 etape: AT-uri, MT-uri si extrem. extremul de la trial (favoritul meu) a fost foarte tehnic: inclinatie laterala de peste 45 de grade, posmol curgator, iesire prin vad.
cei care au fost n-o sa uite prea repede intrunirea biggrin.gif




air_wolf
un om deosebit si atv-ul sau. tot respectul pentru ce face el:

mike.omega
Foarte tare! Vreau si eu smile.gif
Elena A.
Intr-adevar misto! Bravo voua, baieti (si fete? chiar, au fost si fete?)!
air_wolf
QUOTE(Elena A.)
Intr-adevar misto! Bravo voua, baieti (si fete? chiar, au fost si fete?)!


acest patrol este fost condus de o doamna, sotul fiind copilot. tot respectul. arigato.gif

Elena A.
Si cu Patrol (am la suflet masinuta asta biggrin.gif)! Dupa cum spuneai si tu, tot respectul!
Mariustom
A fost ši acesta cu voi ? biggrin.gif
air_wolf
QUOTE(Mariustom)
A fost ši acesta cu voi ? biggrin.gif


ar fi vrut el... biggrin.gif biggrin.gif
A K U
Tipu' fumeaza cumva ultima tigara inainte de a se ineca? biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.