Help - Search - Members - Calendar
Full Version: acte pas cu pas la cumparare masina sh deja inmatriculata
Masini.ro Forum > Masini.ro > Juridico-financiar
Alexandru98567
Salut!
Sunt interesat sa cumpar un passat din 2002 si as dori sa stiu ce trebuie sa fac...pas cu pas cum sa procedez cu toate actele pt cumpararea uni masini sh. Cum se recomada prima data la RAR la politie sau cum?:| Se poate face un test la RAR?E prima data cand cumpar o masina sh si imi e teama sa nu iau tzeapa. Multumesc anticipat! PS:imi cer scuze daca cumva mai exista vreun post asemanator.
marius96537
nu inteleg in ce sens sa iei tzeapa?
daca vrei pentru siguranta ta cere o copie dupa cartea de identitate care are toate datele masini si mergi la un dealer vw si cere un desfasurator cu service-ul:asta pentru km+intretinere!
poti merge si la r.a.r. si vezi daca masina este in regula d.p.d.v. al omologarii:serie de caroserie,omologare,etc.
si daca nu te pricepi nu ezita sa ceri ajutorul unei persoane care e mai priceputa in situati de acest gen!!
bafta.........
Alexandru98567
ideea era ca masina respectiva nu are carte sevice sau asa zice vanzatorul ca nu o are....asta era temerea .Sepoateverifica istoricul unei masini de ex :un vw numai dupa seria sasiului sau a motorului la dealari vw?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.