Help - Search - Members - Calendar
Full Version: moderator
Masini.ro Forum > Administrare > Echipa de moderatori Masini.ro
alex20
Voi n-ati auzit de libera circulatie a informatiei???De cand sunteti mai voi politisti si mai ales avocati.Cine a spus ca legea interzice asa ceva???I-a mai citit un pik constitutia.Imi cer scuze atuci voi pune si eu de acum intrebari de gen:oare cine ma poate sfatui ce culoare sa-mi iau la masinutzam rosu sau gri?Nu stiu da forumu asta incepe sa semene cu CNA
krysty
daca te referi la topikul cu datul inapoi a kilometrajului afla ca iti poti pierde intreaga garantie a masinii daca afla cei de la service ce magarie ai facut(sau vrei sa faci). acest lucru se numeste inselatorie. pe acest forum incercam sa ne ajutam intre noi, sa evitam potlogarii de astea care vrei sa faci, nu cum sa fim unii mai smecheri iar altii mai fraieri.
gandeste-te ca ai fi posesorul unei masini s-h si afli ca a fost manarit kilometrajul. care ar fi reactia ta?
cat despre culoarea masinii... iti recomand verde smile.gif


numai bine!
alex20
Nu stiu da nu mi se pare ca ai argumente.In fond facem parte din acelasi forum fie ca detinem masin sh sau noi.Nu vad dece ar trebui sa am eu alte drepturi decat un posesor al unei masini second,sau dece ar trebui eu sa menajez o astfel de persoana atat timp cat cer o informatie.Ca exista sau nu posesori de masini second pe forum,eu tot incerc sami rezolv problema ,iar acei posesori nu au nici un drept sa sa ma atace ,ca in fond pe ei nui ating cu nimik direct.Credeam ca toti pe forum ar trebui sa fim egali in postarea intrebarilor atat timp cat se incadreaza in termenii dati de moderatori.
Oricum reactia voastra mi se pare exagerata,pt ca chestiune cu kilometraju tine de acest site fie ca ea este legala sau nu
guerilla
Alex, imi pare rau ca-ti spun dar ceea ce vrei tu sa faci se incadreaza perfect aici:
Art. 215 CP
ca sa fiu mai scurt - inselatorie.

Din acest motiv a inchis krysty topicul deschis de tine.

Ca sa iti raspund si la intrebarea care te framanta pe tine - iti trebuie o interfata, un laptop si software. Ceea ce inseamna multi bani aruncati de pomana.
G e o r g e
imi pare rau alex , dar moderatorii au dreptate. daca se gaseste un destept sa zica ca si-a pierdut garantia pentru ca asa a citit pe masini.ro .
pai e cam nasol pt mirabilis, proprietara masini.ro .
parerea mea .
GUVI
Alex20, m-am interesat la un coleg, cica trebuie sa mergi cu spatele cu viteza minima de 30km/h, pe drum de tara si la deal.In felul se reseteaza kilometrajul si se mareste si garantia.
Parerea lui!
:ctf2:
alex20
Cristian nu vad ce as putea face cu un laptop si ceva electronic la cielo ,poate sa bag un NFS da altceva nimik.Doar nu credeai ca cielo s-a reinventat peste noapte.In al doilea rand argumentele gen "se gaseste unu care sa dea vina pe masini.ro pt cine stie ce" sunt copilaresti si nefondate.Nici o instanta sanatoasa la cap nu ia in considerare asa ceva.Ar fi ceva de genu:am vazut la tv pe rambo si mam hotarat sami iau un uzzi si sa impusc pe toti,nui vina mea.Am inteles unde vreti sa ajungeti si in continuare spun ca nu aveti argumente obiective pt inchiderea topicului.
Eu pur si simplu am fost sincer ,ca doar puteam sa ma exprim ceva de genu :vreau sami cumpar o masina second si vrea sa stiu daca se poate verifica in vreun mod daca a fost dat kilometraju peste cap.Si deodata toata lumea ar fi venit cu sugestii,dar se pare ca astea nar fi fost luate drept ilegale nu??Tot ce vreau sa spun este ca mi se pare ca sanctionati mult prea dur niste chestiuni care nusi au rostu si nu stiu de altii dar eu cel putin ma simt lipsit de o libertate care in ziua de azi ar trebui sa fie prezenta intr-o lume libera.
Iar GUVI in ceea ce priveste sfatul prietenului tau,ii multumesc foarte mult,dar fara suparare mi se pare ca ai un prieten un pikutz cam tantalau si n-as dori sa cred ca cine se aduna se aseaman,nu?Tu ce zici?
Imi pare rau ca trebuie sa spun dar forumul acesta seama ceva de gen dictatura in loc sa fie un loc liber in care sa aiba loc toata lumea
V l a d
treaba cu kilometrajul este o inselatorie... si asta nu numai pentru service ci si pentru cel care cumpara ulterior masina stiind ca are un anumit kilometraj........ si de fapt ea are triplu de cat arata bordul.... tie ti-ar conveni sa iei o masina care are kilometraj triplu fata de cat arata??? :!:
alex20
Nu astai problema omule.Principiul ce tie nuti place altuia nui face aplicat in romania este dezastros si ajungi sa mori de foame.Intr-o lume de genu asta principiile morlae te trag in jos.In fond o viata avem si tre sa supraviteuim cum putem.Iar in cazul meu fiindca numi permit mai multi bani apelez la solutii de genu asta.
V l a d
Din pacate de asta traim intr-o tara de hoti.... munceste ca sa nu mori de foame nu ii insela pe altii..... ca asta se cheama escrocherie.... nu suport oamenii care considera ca e bine sa inseli pentru ca au scuze de genul asta....
sa ma ierte moderatorii, dar asta m-a enervat rau cu remarca asta... cum ma, e bine sa sa-i furi pe altii? si mai dai si scuze.... :evil: :evil: :evil:
guerilla
Alex, noi ti-am explicat cu date de ce e gresit ce vrei tu sa faci.
Acest subiect si toate discutiile pe teme de acest tip se vor inchide.
Daca vrei mai multe detalii - exista pm. foloseste cu incredere.
krysty
QUOTE(alex20)
...Iar in cazul meu fiindca numi permit mai multi bani apelez la solutii de genu asta.


cand ai achizitionat masina nu te-ai gandit si la costurile de intretinere? daca nu, foarte rau ai facut! si, sincer, iti doresc ca peste cateva luni sa nu vii sa deschizi o discutie despre cum sa gasasti un garaj pt. ca nu-ti mai permiti nici sa bagi benzina.
dar asta e marea problema la romani... sa ne luam masina... cu orice sacrificii... ca dupa aia vedem noi... Dumnezeu cu mila
:smt018
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.