Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Merita pachetul "drumuri grele"?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Skoda
Alexandru93781
Care sunt avantajele pachetului "drumuri grele " ?

Dar dezavantajele ?
TLS-09
Subiect discutat http://www.masini.ro/forum/viewtopic.php?t...t+drumuri+grele
sau http://www.masini.ro/forum/viewtopic.php?t...t+drumuri+grele
si multe alte topicuri(care ar trebui chiar unite).Oricum citeste pe acolo si formeaza-ti o parere.
Adrian43625
Din cate am auzit pachetul de drumuri grele contine:
- scut metalic protectie motor;
- amortizoare intarite si inaltate;

Primul e clar ca merita si e usor de verificat.
La celelalte e mai greu de verificat.
Oricum cred ca merita costul fiind rezonabil.

Ciao!
AlexTM
QUOTE(Adrian43625)
- amortizoare intarite si inaltate;
vrei sa spui arcuri
cezar99881
Asa cum spune si Adrian despre scutu motor si
amortizoare intarite si inaltate.
Eu mi-am cumparat deja masina cu acest pachet, sap. viitoare merg sa o ridic de la dealer.
Am facut si test drive cu una care era echipata cu acest pachet si sa sti ca mi sa parut cam dura si chiar sa-i zic asa HURDUCA.
Probabil ca este noua biggrin.gif
laur71
Cred ca merita, este destul de ieftin, si cred ca-si face treaba cu succes.
Singurul inconvenient este ca masina este mai inalta, rigida si mai ales, parerea mea e ca la Octavia 2 arata chiar rau inaltata, si i se confera senzatia de instabilitate si lipsita de eleganta. Arata mult mai bine fara.
Personal nu am pus, am preferat alte optionale, dar am auzit de la cineva care a ridicat o O Tour, de la Autec Craiova ca se poate instala cu usurinta un scut de Solenza.
Daca stie cineva ceva de acest lucru ar fi bine de aflat amanunte!
Mihai95621
Da... ar fi chiar interesant sa aflam daca chiar se poate instala scutul de Solenta.
ilie33078
se pune scut de dacie nova=59lei si suprainaltatoare=250lei+manopera, eu zic ca mewrita pt. drmurile de la noi din tara si un avataj cand o parchezi cu fata nu iti mai atingi spoiler-ul...dar fiecare cu parerea lui in rest nu se vede vreo modificare la mers sau la curbe...
DORU
Al 2-lea link dat de TLS-09 este raspunsul pe care il cauti. Topic closed!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.