Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Carte service
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volkswagen
Alexandru98567
Salut, am gasit un vw passat de vanzare...2002 berlina destul de dotata 80 000 km dar problema e ca vanzatorul spune ca nu are carte servce . Este chiar asa importanta cartea service?? Ce scrie in carte service a masinii? Ar trebui sa ma feresc de masini sh fara carte service?? Multumesc anticipat!
nick98079
nu poate avea 80000km. in cartea service sunt verificarile tehnice si km la care s-au facut.
danmatyas
cam 1% poate fi adevarat sa aiba doar 80 000 km.
george95561
Sunt patit(sa spun asa),am cumparat masina fara carte de service,pe bord avea 60 k,dar in realitate avea 86 k.Am aflat printr-un prieten care lucreaza la Porsche,i-am dat seria caroseriei si a aflat istoricul masinii.
Constantin49238
Si daca are carte service si daca nu are masina tot aia este, daca iti place si merge ok. Si cartea service poate fi trucata. Deci?
buga24856
Eu am un vw Bora din mai 2002 si are doar 70000 km, asa ca de ce nu ar avea 80 000 km .P tester s-ar putea sa afli mai multe despre km ei . bafta , ca eu o vand sa iau una mai mica .
razvan63926
du-te cu ea la porsche pune-o pe tester si iti spune daca e in regula cu ea ,macar atat daca poti afla,inca un sfat ca sa-ti dai seama daca are peste 100000 km: uitate la volan daca este tocit ,la cauciucul de la pedale si la cheie daca prezinta uzura , la 80000 abia incepe sa se observe aceste lucruri
razvan63926
am uitat sa zic ceva,am o bora in garantie ,am fost sa-i inlocuiasca o piesa ,nici macar nu mi-a cerut cartea ...asa ca daca i-a indreptat caroseria ma indoiesc sa-i fi trecut asta in carte
Constantin49238
Nu este neaparat adevarat ca pedalele si cheia trebuie sa fie impecabile. Eu am luat masina la 70 000 km si in inca 50 mii pedalele s-au tocit vizibil mai rau decat erau, cheia am folosit-o pe a doua care era mai noua si acum nici sigla nu se mai cunoaste pe ea (s-a frecat cu alte chei cu monezi....). Si volanul daca a avut husa ce ii faci??? A mea daca are 120 mii pe bord si astea uzate inseamna ca are 200??
razvan63926
blush.gif

BORA 90 CP TDI
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.