Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Nu se mai fabrica Aveo?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Chevrolet
Flavius99446
Nu se mai fabrica Aveo?
Zvonerii pe care ai cunosc au raspandit vestea ca Chevrolet Aveo nu s-ar mai fabrica , ca cica au coreenii probleme…( ce fel de probleme nu s-a specificat) si GM nu le mai fabrica acolo.
Ati auzit ceva in ac sens?
octavian67510
..pari de la o posta un zvonac ciudat...
...va plac ciudatii?
chevy
Terminati cu tampeniile. Cred ca francezii isi freaca mainile de bucurie la asyfel de zvonuri.
Poate nu se mai fabrica in Coreea ci in Polonia, noua fabrica pentru Aveo dedicat Europei.
Flavius99446
Domnule Octavian, mentionez ca stirea nu imi apartine. Eu imi manifestam doar o temere pt ca la mine la servici sunt foarte multi "cunoscatori" care isi expun pareri pe teme auto iar in ac moment studiez varianta achizitionarii unui Chevrolet Aveo.
_Theo_
in 2007 o sa inceapa productia Aveo in Polonia la fosta fabrica Daewoo.
octavian67510
..dar la craiova cine mai vine oare?..a nostrii iar au ramas de prosti?
alex-179
la craiova?.... biggrin.gif .nimeni.........nu sunt mai prosti , dar interesele unora primeaza......altfel de ce crezi ca au fost refuzate branduri ca nissan, mit., s.a.m.d....?
O opurtunitate de a da un tun ca la fabrica de la craiova nu apare in fiecare zi , si daca nu se pulseaza bine.....nu o sa vina prea curand cineva pe acolo....nici macar in vizita
James Kilowatt
Bine ca i-au refuzat pe Nissan... prea-s aliati cu Renault si am dubii ca s-ar fi concurat pe bune. Oricum, din cate am inteles figuri fac lichidatorii coreeni si nu statul roman. Mie nu mi-e deloc clara situatia uzinei.
alex-179
eeeeeee nu pot sa intru in amanunte daca sunt in necunostintza de cauza.......eu am vorbit generic....si in aceiasi situatzie a fost si aro, si roman..si aia de tractoare.....spagariii uaaaaaa... :puke:
James Kilowatt
Care aro, marele succes al privatizarii, cand a venit investitorul strategic perez? Apropo, uzina aia s-a desfiintat?
_Theo_
nu s-a desfiintat...in 2005 au realizat o impresionanta cifra de 11 masini si apoi aia de la crosslander au vandut fabrica de matrite si inca una la fier vechi...si asa s-a terminat productia...degeaba au reziliat contractul daca nu mai au fabricile respective... blink.gif :bash:
octavian67510
...theo...aia e fabrica de la aro campulung...
_Theo_
octavian daca te uiti la ultimul post al lui james kilowatt vei vedea de ce am scris ce am scris...si daca te vei uita un pic mai sus vei vedea si ce am scris in legatura cu fabricarea aveo.
chevy
Fabrica de la Campulung (ARO) este pastrata pentru Renault. Acolo se va construi primul SUV Renault.
octavian67510
...UAU...II SPARGEM PE TOTI...(E O IRONIE)
ciprian93848
Ba se fabrica Aveo. Eu am primit Aveo 5 usi (ce-i drept, e KAlosu' vechi, nu noul Aveo) MAde in Koreea 2007(cel putin asa scrie in acte), pe 29 martie 2007.
puchianu105322
ptr ciprian ,salut .CAT AI ASTEPTAT CA EU STAU 2 LUNI .OF OF OF
Laurentiu99665
Eu am luat masina in vreo 10 zile, dar asta la inceputul anului... acum au crescut foarte mult vanzarile, de aceea nu mai fac fatza...
t99959
sal.la mine a au fost 4 sapt(aveo sedan 1.4 platinum)(pt ca a prins si pastele)altfel daca nu era cu pastele in 2 saptamani era in tara.cei de la radacini le aduc din cehia unde e un parc mai mare de chevy.
puchianu105322
felicitari baftosilor.A mea cica nu era nici in Slovacia,ma rog productie Mai .coreea.Este si dotare naspa sedan 1,2 cost 8420e.
Andras101185
Exact asa am patit si eu. Cand am dat comanda era inca pe vapor undeva intre Corea si Slovenia asa ca am asteptat muuult si bine. De fapt in Slovacia nu are ce cauta pentru ca nu are port wink.gif In schimb problemele apar totdeauna la dealerii nostrii pentru ca am observat ca slovenii se misca destul de repede.
octavian67510
..dar ploaia s-a oprit?
puchianu105322
octaviane,Nu fii rau!.Ce naiba e cu ploaia(ca nu ma prind)?
Andras101185
S-a oprit! Deja am 1100 Km la bord wink.gif
puchianu105322
felicitari si la cat mai multi km
octavian67510
vroiam si io niste chevy..daca mai au..
ngz103477
Domn' Pucheanu, si eu am asteptat vreo 2-3 saptamani dupa data la care mi s-a promis ca vine masina. In timpul asta i-am inebunit cu telefoanele. Masina ba era in Slovenia, ba in Ungaria, ba la vama, ma zapacisera de cap.
Dupa vreo doua amanari le-am trimis un fax prin care ii rugam sa-mi comunice in scris data la care o sa-mi livreze masina si, de asemenea, le solicitam sa-mi precizeze cu ce ma recompenseaza (in afara de scuze)pentru faptul ca nu s-au tinut de cuvant.
Surprinzator, pe lunga scuzele de rigoare, am obtinut prima revizie gratuita.Ai putea incerca ceva asemanator. Stiu ca nu compenseaza asteptarea, dar decat deloc.
puchianu105322
Multumesc pentru sfat ngz 103477.Fi sigur ca si eu i-am bombardat cu telefoanele,si mie mi-au spus accelasi lucru. In oferta(anexa 1),specifica termen de livrare aproximativ 10-15 iulie.Si iti dai seama ca am achitat toata suma,si am pierdut la paritate euroii sunt mai mici,ca in 24-04-07.Asta e joc cum canta ei.SAL sa ne mai auzim.
puchianu105322
Salut baieti.Gata am ridicat masina.Am platit 420 ron,carte numere,benzina si nu mai stiu .
Dupa negocieri dure,am obtinut bandouri usi,cotiera,paravanturi.
Si din bani mei,aparatori noroi ,tavita portbagaj,huse(rosu cu negru).
Am alimentat cu carrera 95 de la MOL.
Va pun si poze dar nu acum.
SA NE TRAIASCA MASINILE!!!!
ngz103477
Domn' Pucheanu, la cat mai multi kilometri fara probleme !
black7
salut sunt nou si eu pe aici!!!
intradevar nu se mai fabrica aveo in 5 usi pentru ca va aparea unul nou peste o luna cel putin asa mi-a zis de la reprezentanta.
NGZ
Sa intelegem ca vrei sa-ti cumperi un Aveo in 5 usi, model 2008 ?
puchianu105322
Model 2008?.N-as prea crede.Colega nici modelul 2007 nu este urat.Si se gasesc destule.
NGZ
Domn' Puchianu noul nostru coleg de forum, Black7, are dreptate: cei de la Chevrolet au lansat un nou model de Aveo - 5 usi. A fost prezentat si la televizor, la ProMotor daca imiamintesc bine.
GM a anuntat lansarea noului Aveo inca de anul trecut.
puchianu105322
Problema este. Cand va aparea noul model ? .Cred ca pe la sfarsitul anului .Dupa ce se golesc stocurile confused.gif
daewoo_espero_turbo
In korea, la GM Daewoo se fabrica Aveo, ca si restul masinilor Daewoo/Chevrolet. Deci don't worry, deocamdata se tine bine daewoo, deci GM a dat faliment/
GHEORGHIU RAMIRO GABRIEL
Am vazut chiar astazi, 8 noiembrie 2009, pe site-ul Chevrolet din Statele Unite ale Americii, www.chevrolet.com , la oferta lor de autoturisme cele 2 doua modele de Aveo :
- Aveo Sedan cu preturi de la 11965 $
- Aveo hatchback.

In concluzie modelul Aveo se vinde si in Statele Unite si astazi, 8 noiembrie 2009.
Si in Franta, modelul Aveo este in oferta site-ului www.chevrolet.fr
Otto73
Aici in SUA era vorba ca va fi inlocuit din 2011 cu alt model dar s-au razgandit si el va fi produs in continuare. thumbsup.gif
mysu_mi
nu se mai fabrica
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.