Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Jante aliaj –la Logan- merita in Romania?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Dacia > Logan Berlina/MCV/Pick-up
Flavius99446
Am tot timpul discutii cu colegii de servici care denigreaza Loganul si imi mai spun ca au fost probleme cu jentile de aliaj, la Ambition care cica sunt proaste, lasa cauciucul sa alunece, sau cica crapa foarte usor la socuri usor de luat pe drumurile din Romania.
Ca aceste jante nu prezinta siguranta si ca nu merita a fi cumparate.
Zic ca au aparut niste articole pe ac tema in Germania…
Ce parere aveti?
TLS-09
Iarasi Germania.Da unde au gasita aia gropi sa constate asta?
cody-man
Jantele de pe dacia sunt CMS facute in turcia , si au echipat super nova , solenza si acum logan .
Am vazut si alte modele CMS puse pe alte masini [opel ,renault]
Daca erau intradevar probleme se auzeau mai demult.
N-or fi ele la egalitate cu OZ , MOMO , BBS dar nici de mamaliga nu sunt.
Atata timp cat nu participi la vre-un raliu cred ca sunt ft bune .
Flavius99446
ce parere aveti despre jantele aliaj de pe Prestige 16V? Reprezentantul de vanzari se lauda ca cele in cauza sunt luate de pe Clio, chiar daca scria Dacia pe ele....?!
X5
QUOTE(Flavius99446)
ce parere aveti despre jantele aliaj de pe Prestige 16V? Reprezentantul de vanzari se lauda ca cele in cauza sunt luate de pe Clio, chiar daca scria Dacia pe ele....?!

sunt destul de bune atata timp cat nu iei toate gropile in cale biggrin.gif
_Constantin_
Orice janta e buna atata timp cat vine cu masina, daca trebuie s-o platesti atunci e cam nasol ca preturile sunt cam mari.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.