Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Renault Symbol-ce parere aveti?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Renault
robitzu100461
Ce parere aveti de noul symbol?mie mi se pare masini ideala pentru o familie!!... voi ce zicetzi? bicycle.gif
adi.mitrea
Eu zic că nu!

Contează?

Care e rostul acestui topic? :ban:
RAV
Salut! Din cate stiu eu, noul Symbol are doar modificari minore fata de vechea generatie, dar aceleasi motorizari si aceleasi probleme: materiale de ......slaba calitate, scartaieli ca la Dacie, preturi nasoale la piese de schimb si revizii (tata are Symbol, asa ca stiu ce vorbesc). Are un pret decent, dar recupereaza mai apoi. Atentie la motorul de 1,4 - 75 de cai. E puturos ca Loganul de 1,4, dar consuma mai putin in conditii de utilizare normale. Toate cele bune! :wave:
James Kilowatt
Taica-miu are dci 65. Nu are inca vre-un greiere, insa are putini km (vreo 20.000, dupa ce si-a luat masina a primit si masina de servici biggrin.gif): Consumul mediu e 4.5l/100km.... asta una din marile calitati, a doua fiind portbagajul.
Insa locurile din spate sunt destul de incomode.
ncristi
QUOTE
Din cate stiu eu, noul Symbol are doar modificari minore fata de vechea generatie


Modificarile minore constau in;

- modificarea totala a interiorului, bordului, instrumentar de bord- acum este cel de la clio bicorp
- calitatea mult mai buna a asamblarii

Ca fost proprietar al unei asemenea masini (fabricatie 2002-2003) in mare pot sa-ti spun;
+
- fiabilitate (in vro 80000km s-au schimbat 2 capate de bara+pompa de apa - pe care paradoxal scria bosh si "made in germany biggrin.gif " chiar daca masina este fabricata in turcia)

-
pozitie sofer, loc pe bancheta din spate
Mariustom
Topic mutat din aria Versus.

D-le Robitzu, avem arie dedicată mărcii Renault blush.gif .
SIMION104900
este vorba despre 2006 Renault Clio Symbol ?? ce puteti spune despre aceasta masina merita banii??
ss105904
Cauta mai bine alta marca de masina : Skoda, Opel, Ford, ... orice alta marca.

Vezi cateva sfaturi de achizitie aici


http://www.masini.ro/forum/viewtopic.php?t=16175
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.