Help - Search - Members - Calendar
Full Version: revizie 1 an ternd benzina
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Ford
sebastian34017
Salut !
Am un focus trend de 1.6 benzina si nu am facut 15000 ci 1 an ( 8500 km);
M-am interesat si schimbul de filtre (mai putin benzina ca am inteles ca se curata singur) cu tot cu manopera face cam 530 ron cu tva ( se schimba filtru ulei , ulei, aer si atit).

daca aveti cumva alte informatii va rog sa spuneti si mie

multumesc
cody-man
Nu stiu cum se poate curata singur un filtru de benzina .... , eu l-as schimba.
Am si eu o rugaminte la tine : te rog sa-mi spui si mie ce fel de ulei iti pune la reprezentanta ca eu l-am luat SH si nu m-am hotarat ce ulei sa-i bag.
sebastian34017
asa zic si eu ... ma ma iinteresez inainte sa duc masina la revizie ...

uleiul ce-l pun este havoline energy dar nu scrie cit e 5w30, 10 w 40 ...nu scrie in proforma
Cornel001
Da, filtrul de benzina nu se schimba.
La romcar reviziile sunt ceva mai scumpe ca la bdt si colina . (in bucuresti asta).
Pe mine m-a costat 420 ron la 1 an.
V56465
De cind e chestia cu revizia la 1 an? :angel:

Ca la mine a fost aia la 2500 km (gratuita), apoi la fiecare 15000 km (prima revizie 450 RON (schimbat filtru + ulei + filtru polen + bucsa); a doua nu stiu, ca inca nu am 30000 km parcursi).
Cornel001
De cand faci mai putin de 15.000 km pe an.
Legat de filtrul de benzina : cica n-ar fi filtru standard, ci nu stiu ce chestie mai diferita...
sebastian34017
multumesc de informatii ...se pare ca la ploiesti sint mai scumpe cu aproximativ 1 milion...daca ati facut reviziile destul de recent (anul asta, sfirsitul anului trecut ) este nasol.ar trebui sa ma duc cu masina la bucuresti ca sa scutesc ceva bani
Cornel001
Am facut-o pe la inceputul lui februarie.
Insa sin Bucuresti depinde unde o faci.
Ca daca o faci la Romcar tot iese mai scump.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.