Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Nou sau sh?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
Laurentiu_007
Salut!
Am 6500 de euro si vreau sa-mi iau masina. ma intereseaza ceva diesel de clasa mica. Pana sa citesc impresiile voastre generale despre masinile de clasa mica ma gandeam la un ford fiesta, opel corsa, vw polo sau renault clio toate sh, bineinteles. Spun ma gandeam pentru ca am citit ca pot aparea prematur multe probleme serioase. Iar asta mi-a cam scazut dorinta ce a avea asa ceva, lucru la care sincer nu ma asteptam(mai ales in cazul lui fiesta despre care am ramas surprins) blink.gif .
Acum ma gandesc la un logan insa nu sunt hotarat ce motorizare sau nivel de dotare.In cazul loganului as avea un avantaj daca l-as lua prin remat pentru ca am un opel ascona de care, cu parere de rau, tre' sa scap.a fost o masina buna... candva.
Asadar ce imi recomandati? Ii rog mult pe posesorii unor astfel de masini sa-si spuna parerea despre masinile lor, dar orice sfat din partea oricui este binevenit.
multumesc mult
Adrian81432
Eu ti-as recomanda un Opel Corsa. La banii astia gasesti una bine intretinuta si cu un kilometraj decent, motor cdti 1.3 65cp consuma super putin 3-4 litri, te strecori usor prin oras si are un interior destul de frumos.
cristian95382
Te-as sfatui sa uiti de logan, orice alceva!Toata lumea vrea logan ca e nou...ca are garantie...dar e de tot rahatu! si consuma mult pe deasupra!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.